صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/09/17
 
 
پایان نخستین دوره تخصصی شیرازشناسی

1396/08/22
نخستین دوره شیرازشناسی در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر مرکز شیرازشناسی گفت: آزمون مدیر مرکز شیرازشناسی علاقمندان به شیرازپژوهی در دوره تخصصی شیراز شناسی که در این مرکز برنامه ریزی شده است، در سه ترم ۱۲ سرفصل مرتبط با شیراز را فرا می‌گیرند.
علی نیری افزود: این سرفصل‌ها شامل تاریخ شیراز، مشاهیر، گردشگری، آداب و رسوم، هنر‌های سنتی، مدیریت شهری، تکنولوژی، آثار تاریخی، محلات، طبیعت، معماری و شیراز در انقلاب اسلامی است که در ۱۲۰ ساعت کلاس تئوری و عملی به شیرازپژوهان آموزش داده می‌شود.
وی گفت: ۳۰ نفر توانستند با کسب مهارت‌های لازم شرایط شرکت در آزمون را کسب کنند و چنانچه این افراد ۷۵ درصد نمره آزمون را به دست آورند مجوز ورود به ترم دوم دوره تخصصی شیراز شناسی را دریافت خواهند کرد.
نیری افزود: چنانچه شیراز پژوهان بتوانند واحد‌های درسی خود را با موفقیت به اتمام برسانند، پس از ارائه یک طرح پژوهشی گواهینامه شیراز شناسی دریافت می‌کنند و به عنوان مدرس دوره‌های شیرازشناسی می‌توانند فعالیت کنند.
وی با بیان این که حفظ هویت شهر شیراز و انجام پژوهش‌های تخصصی با موضوع شیراز اهمیت بسیاری دارد افزود: از این رو این دوره‌ها در مرکز شیراز شناسی به صورت رایگان برگزار می‌شود.
مدیر مرکز شیرازشناسی گفت: علاقمندان به شرکت در دوره‌های شیراز شناسی می‌توانند همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۷ با مراجعه به مرکز شیراز شناسی واقع در بوستان بعثت شیراز و یا با تماس به شماره ۳۶۴۸۹۳۳۹ در این دوره ثبت نام کنند.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.