صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/07/26
 
 
در بیست‌و‌چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان؛ ۵ عنوان کتاب پژوهشی و نمایشنامه در همدان رونمایی می‌شود

1396/09/08
مدیرکل ارشاد همدان از انتشار و رونمایی پنج عنوان کتاب پژوهشی و نمایشنامه ویژه کودک و نوجوان در بیست‌و‌چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان خبر داد.

فاضل عبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: ٤٣� اثر هنری و نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که نسبت به سال گذشته ٢٥ درصد افزایش دارد و در مجموع در جشنواره بیست و چهارم ٤٨ نمایش و تولیدات هنری در معرض تماشای عموم قرار می‌گیرد.

عبادی با بیان اینکه در این جشنواره برنامه‌های دیگری نیز پیش‌بینی شده است عنوان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تجلیل زا پیشکسوتان این عرصه و رونمایی از چندین کتاب در حوزه کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

مدیرکل ارشاد همدان بیان کرد: این کتابها از سوی دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان چاپ و منتشر می‌شود.

وی افزود: همزمان با برگزاری جشنواره پنج کتاب "تئاتر کودک و نوجوان"، "رویکردهای نوین به نمایش خلاق" ،"کتاب دوم اوراند هریس" ، "خانه خورشید" و "اولین تئاتر کودکان" توسط انتشارات نمایش و نشر افراز چاپ و منتشر می‌شود.

عبادی گفت: کتاب "تئاترکودک ونوجوان" نوشته مانون ون دِ وادر با ترجمه سیدحسین فدایی حسین، "کتاب دوم اوراندهریس" نوشته لاول سوارتزر با ترجمه سیدحسین فدایی حسین، کتاب " رویکردهای نوین به نمایش خلاق" نوشته جودیت هیس با ترجمه منوچهراکبرلو، نمایشنامه "خانه خورشید نوشته شهرام کرمی وارد بازار نشر می‌شود.

رئیس بیست و چهارمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان افزود: همچنین کتاب " اولین تئاترکودکان" نوشته ناتالیازاتس با ترجمه فریدون پارسانژاد کتاب‌های این دوره هستند که ویژه کودکان و نوجوانان، مربیان و هنرمندان وارد بازار نشر می‌شوند ضمن اینکه کتاب اولین تئاتر کودکان با همکاری نشرافراز منتشر می‌شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.