صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/07/23
 
 
دومین جشنواره استانی علامه حلی در بوشهر برگزار شد

1396/09/28
به مناسبت هفته پژوهش و هفته وحدت حوزه و دانشگاه، آئین تجلیل از برگزیدگان جشنواره علمی پژوهشی علامه حلی در پردیس علامه طباطبائی دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در دومین جشنواره استانی علامه حلی در بوشهر اظهار داشت: وحدت حوزه و دانشگاه از اهمیت بسیار زیای برخوردار است.
وی اضافه کرد: دو نهاد بسیار مهم حوزه و دانشگاه است که هر دو باید به وظیفه تاریخی خود در شرایط کنونی به صورت جهادی عمل کنند چون دو رکن اساسی این انقلاب حوزه و دانشگاه است.
امام جمعه بوشهر به اهمیت بالای فعالیت‌های پژوهشی اشاره کرد و ادامه داد: انجام تحقیق و پژوهش در کشف حقایق جدید و بهبود یافته‌های علمی نقش بسیار مهمی دارد و زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت خواهد شد.
وی خواستار توسعه بخش پژوهش در حوزه‌های مختلف در سطح استان شد و افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی در توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی نقشی مهم و تاثیرگذار دارد.
حجت الاسلام حسین فقیه دبیر دومین جشنواره استانی علامه حلی نیز هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج پژوهش در مدارس علمیه استان عنوان کرد و افزود: ۳۱۹ مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۰۲ مقاله مربوط به برادران و ۲۱۷ مقاله مربوط به خواهران بود.
وی با اشاره به انتخاب ۱۴ مقاله به عنوان برترین‌های دومین جشنواره علامه حلی، بیان کرد: دبیرخانه وحدت حوزه و دانشگاه با حضور نمایندگان حوزه و دانشگاه‌ها راه اندازی شده است و توسعه کرسی‌های آزاداندیشی را در دستور کار داریم.
خبرگزاری مهر

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.