صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/08/01
 
 
برگزاری نشست کتابخوانی ویژه دانش آموزان

1396/10/04
در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی ، نشست کتابخوانی ویژه دانش آموزان منطقه با همکاری کتابخانه عمومی خارگ وبا حضور مسئولین محلی در سالن سینما صدف منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان بوشهر؛به نقل ازمنطقه خارگ ، رضابرمک رئیس اداره آموزش وپرورش خارگ در نشست کتابخوانی که با همکاری کتابخانه عمومی در سالن سینا صدف این منطقه ویژه دانش آموزان برگزار شد درخصوص اهمیت کتاب وکتابخوانی اظهار داشت : از مهمترین راه های حفظ هویت وفرهنگ یک ملت اهمیت دادن به مقوله کتاب وکتابخوانی و ترویج مطالعه در بین دانش آموزان است .

رئیس اداره آموزش وپرورش خارگ عنوان کرد : یک جامعه برای رسیدن به اهداف متعالی باید شاخص های مهمی را رعایت کرده و آنها را بکارگیرد که از جمله آن بالابردن سرانه کتابخوانی و مطالعه بوده که سیاستگذاران جامعه باید به آن توجه بیشتری نشان دهند .

وی درادامه افزود : جهت درونی سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی خانواده اولین عنصر تاثیرگذار در جامعه بشمار می رود . به طوری که با نهادینه کردن عادت مطالعه در فرزندان می توانند نسلی علاقه مند به مطالعه را تربیت نمایند .

رضا برمک در خصوص نقش آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت : دومین عنصر تاثیرگذار ونهادی که می تواند با برنامه ریزی هدفمند به نیاز های روحی دانش آموزان پاسخ داده وانگیزه مطالعه را در آنها بوجود آورد نهاد آموزش وپرورش بوده که با توسعه کتابخانه های کلاسی و مدرسه ای می تواند دانش آموزان را به مطالعه ترغیب نماید .

وی در ادامه افزود : بنابراین لازم است در مدارس، ساعتى براى كتابخوانى در نظر گرفته شودچراکه ساعت كتابخوانى فضایی مفید را برای دانش آموزان فراهم می کند تا با فرهنگ كتابخوانى آشنا شوند. به اين شكل كه معلم با بیانی شیوا کتاب را بخواند؛ یا به اين شكل كه يكى از دانش آموزان با ذوق و خلاق بخواند و ديگران گوش كنند و یا کتابی را دانش آموزان به صورت نمایش رادیویی و ... برای بقیه اجرا کنند.

گفتنی است نشست کتابخوانی برای دومین بار است که در منطقه خارگ برگزار شده و دانش آموزان با مطالعه کتابهای متنوع ، در خصوص مطالب کتاب کنفراس هایی را ارائه می کنند.
روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان بوشهر

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.