صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/02
 
 
در طول برنامه پنجم توسعه3 هزار و 566 طرح پژوهشی در خوزستان صورت گرفت

1396/10/09
مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: در طول برنامه پنجم توسعه٬ سه هزار و 566 طرح پژوهشی از 50 دستگاه اجرایی که در این برنامه مشارکت داشته‌اند، در خوزستان اجرا شد.

قاسم سواری صنگوری در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و فناوری خوزستان که روز چهارشنبه ( ششم دی ماه) در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد، با اشاره به شعار این هفته مبنی بر " پژوهش تقاضامحور و تجاری‌سازی فناوری٬ زیربنای تولید و اشتغال"، اظهار کرد: در خوزستان بر مبنای این واقعیت که پژوهش محور توسعه است، برنامه‌ها در ستاد هفته پژوهش دنبال شد.

وی افزود: امسال در خوزستان، هفته پژوهش از 18 تا 22 آذرماه بود که به دلیل برنامه‌ها در سطح ملی، نمایشگاه این هفته از 9 تا 12 آذر با استقبال خوبی برگزار شد و دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی، محصولات خود را در این نمایشگاه در معرض بازدید قرار دادند.

مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان ادامه داد: در خوزستان دانشگاه‌های صنعتی جندی‌شاپور دزفول، علوم و فنون دریایی خرمشهر و صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان، متولی برنامه‌های این هفته بودند. آموزش و پرورش نیز امسال برای اولین بار در سطح 41 منطقه، برنامه‌ها را دنبال کرد و توانستیم در نمایشگاه امسال بر مبنای همین سیاست٬ قراردادهایی منعقد و از طرح‌های عمده‌ای در بخش گاز، نفت و برق رونمایی کنیم.

سواری صنگوری با اشاره به آماری از وضعیت استان در زمینه پژوهش تصریح کرد: در برنامه پنجم توسعه از 50 دستگاه اجرایی که در این برنامه مشارکت داشته‌اند، از سه هزار و 566 طرح پژوهشی در استان٬ دو هزار و 795 طرح در زمینه پزشکی و سلامت، 75 طرح در زمینه نظام اداری، 86 طرح اجتماعی و فرهنگی، 47 طرح اقتصادی، 270 طرح کشاورزی، 59 طرح زیست محیطی، 199 طرح صنعتی، 73 طرح آب و برق و 25 طرح در سایر زمینه‌ها در طول برنامه پنجم داشتیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته حدود 30 دستگاه اجرایی در استان٬ 93 طرح پژوهشی را اجرا کردند که 30 درصد این تعداد را به دانشگاه‌ها، 10 درصد را به مراکز علمی و 10 درصد را به پژوهشکده ها واگذار کردند. از دستگاه‌های اجرایی و به ویژه شرکت‌های دولتی خوزستان٬‌ انتظار داریم که طرح‌های پژوهشی را به مراکز علمی و دانشگاه‌های استان هدایت کنند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.