صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/02
 
 
«اسناد محرمانه کنسولگری بریتانیا در خلیج فارس» منتشر شد

1396/10/17
کتاب «اسناد کنسولگری بریتانیا در خلیج فارس» با موضوع اسناد محرمانه و نیمه محرمانه کنسولگری بریتانیا در خلیج فارس نوشته مرصع صیادی با همکاری سیده فاطمه هاشمی منتشر شد.

کتاب اسناد کنسولگری بریتانیا در خلیج فارس تالیف و ترجمه دکتر مرصع صیادی با همکاری سیده فاطمه هاشمی و با ویراستاری سید علیرضا حاج سید جوادی و امید زاهد در ۱۸۱ صفحه نوشته شده است.
این کتاب که توسط انتشارات شروع و با حمایت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به چاپ رسیده است، حاوی مطالب بسیار ارزشمندی از نامه‌های سرکنسولگری بریتانیا در بنادر جنوب ایران شامل بوشهر، خوزستان و بندر لنگه است.
در این کتاب که به عنوان کتاب مرجع شناخته می‌شود تلاش شده اسناد و نامه های محرمانه و نیمه محرمانه سرکنسول بریتانیا طی سالهای ۱۹۰۳ و ۱۹۰۴ بازخوانی و ترجمه شود.
مهمترین نقطه قوت این اسناد تکرار نام خلیج فارس در نوشته های مقامات سیاسی بریتانیا است و مهمتر این که در میان این اسناد سیاسی، به‌طور غیر مستقیم و خیلی محرمانه بر مالکیت ایران به جزایر سه‌گانه تاکید شده است.
یکی از نقاط برجسته این کتاب توضیحات مترجم در مورد اسامی خاص و مکان های تاریخی و یا استراتژیک است که در پاورقی به صورت کامل توضیح داده شده است.
دکتر مرصع صیادی از پژوهشگران و مترجمان استان بوشهر است که پیش از این کتاب‌های متعددی در ایران و آمریکا به چاپ رسانیده است.
نام کتاب: اسناد کنسولگری بریتانیا در خلیج فارس و بوشهر
نویسنده: مرصع صیادی ، فاطمه هاشمی
ویراستار: سید علیرضا حاج سید جوادی و امید زاهد
خبرگزاری مهر

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.