صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/07/28
 
 
طرح ارتقای علمی دانش آموزان در مناطق کمتر توسعه یافته فارس

1396/10/17
طرح ارتقای علمی دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته در بیش از ۱۶۰ آموزشگاه در استان فارس اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: این طرح توسط بنیاد علوی از سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در ۱۷ منطقه آموزشی فارس آغاز شده است.
علیرضا شجاعی پور افزود: در قالب این طرح، از پارسال هشت هزار و ۷۵۰ دانش آموز دختر و پسر پایه سوم و پیش دانشگاهی دوره دوم متوسطه نظری در فارس از خدمات آموزشی بهره‌مند شدند.
وی گفت: خدمات آموزشی ارایه شده شامل اهدای کتب کمک آموزشی، برگزاری آزمون علمی به صورت کنکور و توزیع ۳۴ مجموعه نرم افزار آزمون یار است.
رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه امسال این طرح بین دانش آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و پیش دانشگاهی دوره دوم متوسطه نظری اجرا می‌شود، افزود: تا کنون ۵۷ هزار و ۴۳۸ جلد کتاب کمک آموزشی در قالب ۴ هزار و ۴۴۶ پک آموزشی، به مبلغ بیش از ۱۵ میلیارد ریال بین دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته استان فارس توزیع شده است.
شجاعی پور گفت: بر اساس این طرح که به صورت پایلوت در استان فارس برگزار می‌شود، دانش آموزان زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و در وقت آزاد خود، با مهارت‌هایی همچون استفاده از انرژی خورشیدی در بخش پسران و گلیم بافی ترکیبی در بخش دختران آشنا می‌شوند.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.