صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/08/19
 
 
عزت‌الله ضرغامی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی مطبوعات دررشت سخنرانی کرد

1396/10/18

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه حضور و فعالیت مداوم و مستمر در هر کاری نیازمند کسب درآمد مطلوب است افزود: اصحاب رسانه در حوزه درآمدی هرگز به مبالغ شایسته در حد و اندازه فعالیت خود دست‌ نیافته‌اند.
ضرغامی با بیان اینکه این امر بیانگر مظلومیت اصحاب رسانه است تصریح کرد: آنچه موجب ثابت‌قدم ماندن خبرنگاران در عرصه رسانه می‌شود تنها آرمان و راهبردی است که با عشق و علاقه در این عرصه گذاشته‌اند.
وی کار اصحاب رسانه را انتقال خبر، پیام، گزارش و تحلیل‌های مختلف عنوان و خاطرنشان کرد: پیامی موفق است که از طرف گیرنده جذب و موجب تغییر رفتار مثبت در گیرنده شود، در غیر این صورت پیام عملکردی ناموفق دارد.
عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه امروز اقدامات شعاری و تبلیغاتی دیگر معنای واقعی پیام را نمی‌رساند بیان کرد: گاهی یک پیام کوتاه کار چندین منبر و گزارش را می‌کند و باید در انتقال موفق پیام بر روی مخاطب دقت کرد.
ضرغامی با تاکید بر اینکه فعالیت در رسانه‌ دچار روزمرگی نمی‌شود خاطرنشان کرد: در بسیاری از رسانه‌های حکومتی نسبت به خبرنگاران آزاد و علاقه‌مند شاهد هدر رفت بودجه و منابع هستیم.
وی با اشاره به اینکه وقتی مطالب از سوی افراد با جایگاه‌های ویژه نادرست بیان می‌شود تاثیری نامطلوب بر جامعه دارد اظهار داشت: دشمن به‌راحتی از رفتارهای غلط در ایران اسلامی به‌عنوان عاملی برای ضربه زدن به نظام استفاده می‌کند.
عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه انتقال پیام‌های ناموفق پیامد‌های منفی را در جامعه به‌دنبال دارد و موجب تغییر رفتار منفی در مخاطب می‌شود تاکید کرد: در انتقال اخبار و بیان مطالب در جامعه باید به‌طور ویژه هوشیار بود.
وی با انتقاد از برخی آمارها در فضای مجازی و با تاکید بر اینکه ارائه آمار غلط و گزارش نادرست منجر به تصمیم‌گیری ناصحیح در عرصه اجرایی می‌شود بیان کرد: ارائه آمار ناصحیح به‌هیچ عنوان کارآمدی مطلوبی در جامعه ندارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر تبیین رسانه‌های تراز انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اقدامات مطلوب رسانه‌ا‌ی نیازمند ساختارشکنی است و ساختارشکنی لازمه و شرط اساسی تحول محسوب می‌شود

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.