صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/07/28
 
 
اجرای طرح «کتاب‌رسان سیار» در نقاط محروم فارس

1396/10/19
نخستین مرحله طرح «کتاب‌رسان سیار» در شهرستان نی ریز اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، روح‌الله منوچهری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح کتاب‌رسان سیار در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد و گفت: این طرح که نخستین مرحله آن در نی‌ریز به صورت پایلوت اجرا شده با هدف آشنا کردن مردم و دانش‌آموزان در نقاطی از استان است که به کتابخانه دسترسی ندارند.
وی افزود: در این طرح بسته‌هایی با ۵۰ کتاب با موضوعات مختلف آماده شده و توسط دهیاران، معلمان روستا، اعضای شورای روستا و دیگر اعضای جوامع محلی به نقاط دور دست استان فارس ارسال می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های استان فارس اظهار داشت: برای دانش‌آموزان و دیگر کسانی که در این طرح شرکت می‌کنند کارت عضویت صادر می‌شود و این روند در صورت کسب رضایت در دیگر شهرستان‌ها و نقاط استان نیز اجرا می‌شود.
منوچهری با بیان اینکه احداث کتابخانه در نقاط روستایی از سوی کتابخانه‌های عمومی پیگیری می‌شود، بیان کرد: تا زمانی که توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های روستایی استان به حد مطلوب و استاندارد برسد اجرای چنین طرح‌هایی می‌تواند به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک کند.
وی تصریح کرد: در برخی از مناطق به دلیل بعد مسافت یا کم بودن جمعیت یا دلایل دیگر استاندارد لازم برای احداث کتابخانه وجود ندارد، اما اجرای این طرح سبب می‌شود که مردم این نقاط از خدمات کتابخانه‌های عمومی برخوردار شوند.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.