صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/07/28
 
 
خوان گردشگری گلستان گسترده و آداب و رسومش برپا

1396/10/23

در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران:مهندس ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از حضور گسترده سفره گردشگری گلستان و برپایی آداب و رسوم نگارستان ایران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران خبر داد.به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود: گلستان با حضور اقوام و آداب و رسوم مختلف به نگارستان ایران زمین مشهور شده و همه ساله جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در این استان برگزار می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به حضور فعالان گردشگری داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران حضوردر این نمایشگاه فرصتی است تا شگفتی های طبیعت و فرهنگ گلستان در آن تجلی یابد.

کریمی هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی و معرفی ظرفیت های گردشگری بیان کرد و افزود: این نمایشگاه با هدف آشنایی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری و هتلداری، ایجاد زمینه‌های مناسب برای استفاده از پتانسیل‌های گردشگری با رویکرد ایجاد اشتغال در کشور و استان با توجه به درآمد‌زا بودن این صنعت در سطح جهان و فراهم ‌کردن بسترهای مناسب و زیر‌ساخت‌های مطلوب برای ورود گردشگران برگزار می شود.

وی در ادامه به برنامه های اجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی اشاره کرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه به معرفی توانمندی‌های گردشگری در زمینه‌های، کودک، غذا، گل، الکترونیک، سلامت، ورزشی و گردشگری، هنری و اقوام، همچنین ایران‌گردی و جهان‌گردی، هتلداری و تجهیزات هتلداری، طبیعت‌گردی، بوم‌گردی و گردشگری روستایی، صنایع‌دستی و سوغات محلی استان گلستان پرداخته می شود.

ابراهیم کریمی به حضور بخش خصوصی حوزه گردشگری در نمایشگاه اشاره کرد و افزود: حضور بخش خصوصی دفاتر خدمات مسافرتی جهت معرفی ظرفیت های گردشگری استان بویژه تورهای نوروزی، حضور بخش گردشگری الکترونیک it ،حضور بخش بوم گردی و معرفی ظرفیت های گردشگری طبیعی و اکوتوریسم و بوم گردی و حضور شهرداری ها و شورای اسلامی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری از قابلیت های بسیار خوب غرفه استان گلستان در این نمایشگاه خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری در پایان خاطرنشان کرد: غرفه استان گلستان در این نمایشگاه آمادگی هرگونه همکاری جهت معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در گلستان را خواهد داشت.

"یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از ۳ تا ۶ بهمن در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور فعالان گردشگری کشور و تعدادی از فعالان گردشگری کشورهای دیگر برگزار می‌شود."
مدیر پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.