صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/28
 
 
سپاه خوزستان در 3600 هکتار از کانون‌های ریزگرد نهال کاری کرده است

1396/11/08
عبدالرضا حاجتی معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان از عزم راسخ سپاه برای گسترش زمین‌های تحت پوشش و نهال‌کاری در کانون‌های ریزگرد استان گفت.

عبدالرضا حاجتی درباره ادامه اقدامات سپاه خوزستان در موضوع مبارزه با ریزگردها اظهار کرد: با شرایط آب و هوایی سختی که اخیرا در استان و اهواز ایجادشده، نقش نیروی بسیجی هم در مبارزه با این پدیده بیشتر شده و باید به رفع هر چه سریعتر این پدیده کمک کنیم.

گفت: از اداره منابع طبیعی تشکر می‌کنم که در آغاز مجدد طرح کاشت نهال در کانون‌های ریزگرد به ما کمک کردند و باید به مردم بگویم در این طرح 60 تا 70 درصد سبزینگی داشته‌ایم که مقدار راضی کننده در این پروژه است.

وی افزود: با مشکلات زیادی که امسال داشتیم و به‌ویژه با وجود بارش کم، واکاری را انجام دادیم و نهال‌های سوخته که سال قبل کاشته شده بودند تعویض شدند و ما در مجموع در کانون ریزگردهای اطراف اهواز و هندیجان حدود 3 هزار و 600 هکتار را نهال‌کاری کرده‌ایم.

حاجتی بیان کرد: چون در اجرای این طرح از مردم محلی هر منطقه کمک گرفته‌ایم، باید سریع‌تر حقوق‌شان را پرداخت کنیم زیرا برخی مردم برای مثلا آبیاری امکاناتی تهیه کرده‌اند بنابراین روی پول و دستمزدشان از این پروژه حساب می‌کنند.

وی گفت: دولت باید در این بخش حمایت بیشتری کند و دیگر نیروهای مسلح مانند ارتش نیز باید بیایند و در مهار کانون‌‌های ریزگرد کمک بیشتری بکنند و مردم نیز خودشان دغدغه دارند و بسیار همکاری می‌کنند که در برخی نقاط فوق‌بحرانی می‌بینیم خود مردم در صورتی که نهال نخل را به آن‌ها برسانند نخل را می‌کارند و فقط انتظار تامین آب دارند که البته با تلاش جهاد کشاورزی کانال آبی هم در این مناطق جریان پیدا کرد.

حاجتی اظهار کرد: قرارداد 4هزار هکتاری ما هنوز تمام نشده است زیرا به‌دلیل زمان هوای سرد حق کاشت نداریم ولی امیدواریم تا اردیبهشت‌ماه این پروژه به اتمام برسد.

وی بیان کرد: امیدواریم در دو سه ماه آینده بتوانیم خبرهای خوشحال‌کننده‌ای را درباره گسترش مناطق تحت کاشت نهال بدهیم و مساحت تحت پوشش را به‌صورت پلکانی افزایش دهیم.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.