صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/28
 
 
رقابت یک‌هزار دانش آموز خوزستانی در المپیادهای‌علمی

1396/11/08
رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش خوزستان گفت : یک هزار و 633 دانش آموز پایه دهم و یازدهم خوزستانی در مرحله اول المپیادهای علمی دانش آموزی در سطح استان شرکت کردند.

جمال حیدری یکشنبه با بیان اینکه مرحله اول المپیادهای علمی دانش آموزی در قالب هشت رشته برگزارشد، بیان کرد: این المپیادهای علمی در 13 حوزه امتحانی و 10 منطقه آموزش و پرورش خوزستان و با رقابت یک هزار و 633 دانش آموز پایه دهم و یازدهم در استان برگزار شد.

وی گفت: دانش آموزان در قالب رشته های کامپیوتر، ادبی، شیمی، نجوم و اخترفیزیک، ریاضی، زیست شناسی، فیزیک، سلول های بنیادین و پزشکی بازساختی با یکدیگر به رقابت پرداختند. از تعداد یک هزار و 633دانش آموز شرکت کننده در این المپیادها، 846 دانش آموز دختر و 787 دانش آموز پسر بودند.

رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش خوزستان در خصوص اهداف برگزاری این المپیادها در استان، اظهار کرد: بسترسازی برای رشد توانمندی دانش آموزان در حوزه های علمی، شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی به رقابت های کشوری و بین المللی و ارتقای شاخص های علمی دانش آموزان استان از مهمترین اهداف برگزاری این رقابت های بزرگ علمی است.

وی اضافه کرد: نتایج مرحله اول این المپیادهای علمی نیمه اول اسفندماه سال جاری از طریق سامانه المپیادهای علمی دانش آموزان به نشانی http://oly.medu.ir اعلام خواهد شد و مرحله دوم این المپیادها نیز در نیمه دوم فروردین ماه 1397 برگزار خواهد شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.