صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/08/01
 
 
نقشه جامع فرهنگ عمومی استان بوشهر تدوین شد

1396/11/15
امام جمعه بوشهر با اشاره به تدوین نقشه جامع فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: این نقشه با نگاه آمایشی تدوین شده و آسیب‌ها، فرصت‌ها، ضعف‌ها و قوت‌های فرهنگ عمومی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرامیداشت ایام دهه فجر و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با بیان اینکه استان بوشهر از ابعاد مختلف دارای ظرفیت‌های باالقوه‌ای است اظهار داشت: این استان در حوزه اقتصادی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی، علم و فناوری از ظرفیت بالایی برخوردار است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، حوزه فرهنگی را یکی از ابعاد مهم هندسه پیشرفت استان بوشهر دانست و تصریح کرد: فرهنگ عمومی و تخصصی استان بوشهر از ظرفیت مهمی برخوردار است چراکه استان دارای ریشه‌های عمیق فرهنگی است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر قدرت بالای تاثیرگذار در فضای ملی و بین‌المللی دارد گفت: استان بوشهر قدرت تاثیرگذاری بالای فرهنگی از دیر باز در کشورهای حوزه خلیج فارس داشته است.
آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به ریشه‌های عمیق فرهنگی استان بوشهر گفت: عالمان این دیار علاوه بر داشتن دانش، در مبارزه با استعمار و استکبار نیز حضوری فعال داشتند و همین مهم سبب شده که استان بوشهر از دیرباز نقش تاثیرگذاری در حوزه خلیج فارس ایفا کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، علامه بلادی را یکی از بزرگان و علمای استان بوشهر دانست و تصریح کرد: 84 کتاب علمی قوی از این دانشمند بوشهری تالیف شده که اکنون در عرصه‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آیت الله صفایی بوشهری به جایگاه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اشاره کرد و افزود: کارهای علمی و پژوهشی صورت گرفته در این شورا باید عمقی باشد و شرایط لازم برای اجرای مصوب‌های شورا فراهم شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اعضای شورای فرهنگ عمومی مسئولیت سنگین حفاظت از فرهنگ جامعه را بر عهده دارد خاطر نشان کرد:اگر کوچک‌ترین ضعف در این حوزه به وجود آید مسئولیت آن به عهده این شورا است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تهاجم فرهنگی را مهم‌ترین هجمه دشمن علیه ملت ایران اسلامی خواند و افزود: این تهاجم در دوره معاصر با استفاده از فناوری‌های نوین مورد توجه دشمنان قرار گرفته و برای مقابله با آن باید نسل جوان را با فرهنگ متعالی اسلامی بیشتر آشنا شود.
آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر تشکیل سامانه مقاومت فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی بیان کرد: در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی باید مسئولان تدبیر کنند و با عمل جهادی و دانش بنیان راهکار لازم را در این راستا مورد توجه قرار دهند.
امام جمعه بوشهر با اشاره به تدوین نقشه جامع فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: این نقشه با نگاه آمایشی تدوین شده و آسیب‌ها، فرصت‌ها، ضعف‌ها و قوت‌های فرهنگ عمومی را مورد بررسی قرار می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه این سند جامع فرهنگی دارای 9 کارگروه است تصریح کرد: تاکنون برای تحکیم بنیان خانواده، اخلاق و آسیب‌های اجتماعی از جمله حاشیه نشینی جلسات مهمی در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر تشکیل شده است.
آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر تدوین نقشه جامع فرهنگ عمومی در کشور بیان کرد: در شورای فرهنگ عمومی مرکز کشور باید نفشه جامع فرهنگی استان‌ها مورد بررسی و تدوین قرار بگیرد.
امام جمعه بوشهر تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور باید با مدیریت و تدبیر در ساختار برنامه ششم و هفتم کشور جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.