صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/14
 
 
کرج به عنوان شهر علمی در کشور مطرح شود

1396/11/23
رئیس پارک علم و فناوری استان البرز با اشاره به خصوصیات شهرهای علمی، بیان کرد: استقرار مراکز علمی و پژوهشی زیاد در این شهرها، نزدیکی به فرودگاه‌های اصلی، برخورداری از تعداد زیادی از نخبگان و دانشمندان، وجود مراکز علمی قوی و باسابقه و سایر خصوصیات سبب می‌شود تا بتوان کرج را به عنوان شهر علمی معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه 3 فرودگاه در نزدیکی استان البرز وجود دارد، گفت: این کارکردها می‌تواند زیرساخت‌های شهر را در حوزه‌های مختلف مخابراتی، شهری، آب، برق و سایر خدمات ارتقا داده و درسطح استانداردهای بین‌المللی این خدمات را به کشور ارائه دهد.

ربانی با اشاره به کارکردهای چندمنظوره شهر علمی، خاطرنشان کرد: این شهر علاوه بر پژوهش، کارکردهای اقتصادی فراوانی می‌تواند به همراه داشته باشد و پژوهشگران کشورهای دیگر علاوه بر آموزش در این شهر، با استان و کشور آشنا شده و می‌توانند ارتباطات اقتصادی وسیعی را برای کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه البرز به عنوان قطب علم و فناوری کشور مطرح است، اظهار داشت: وجود نخستین مرکز آموزشی آکادمیک در کشور، فعالیت نخستین مرکز پژوهشی، وجود بیش از 50 موسسه و مرکز علمی، هزار و 500 هیئت علمی و دانشجویان فراوان نشانگر این امر است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.