صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/07/23
 
 
ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر در پارس جنوبی استفاده شود

1396/12/09
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر گفت: ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر در پارس جنوبی استفاده شود.

حبیب رستمی در هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس اظهار داشت: برگزاری این جشنواره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و امیدواریم حضور در این جمع برای دانشجویان تجربه خوبی باشد.
وی با اشاره به نامگذاری این جشنواره به نام شهید تندگویان بیان کرد: ما به شهدا به جنبه معنوی آنها نگاه می‌کنیم ولی روی جنبه‌های علمی و دانشی آنها توجه نکرده‌ایم. این بعدی است که جامعه ما بیشتر به آن نیاز دارد. به این نتیجه رسیدیم که در این زمینه کسی شایسته‌تر از شهید تنگویان نیست و تنها وزیری بود که در جنگ به اسارت رفت و بعد هم شهید شد.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر با بیان اینکه ۸۰ شرکت فناور در پارک علم و فناوری بوشهر مستقر است و این پارک ۲۰ تیم نوآور را حمایت می‌کند افزود: ۲۹ شرکت دانش‌بنیان داریم که از نظر رتبه در رتبه ۲۲ کشور هستیم.
وی با بیان اینکه شرکت‌های ما در حوزه نفت فعال هستند و پروژه‌های خوبی را در حوزه نفت انجام داده‌اند، اضافه کرد: در صورتی که تسهیلات ارائه شود حجم فعالیت این شرکت‌ها افزایش می‌یابد.
رستمی افزود: خاص دیدن مد نظر نیست و منظور این است که شرکت‌های استان بتوانند به محیط رقابتی وارد شوند و شرکت‌های فناور پارک بتوانند وارد لیست صنعت نفت شوند و در رقابت با دیگر شرکت‌ها شرکت کنند.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود از پارک علم و فناوری استان بوشهر در کمیته‌های خودکفایی شرکت‌ها نماینده حضور داشته باشد. پارک بوشهر آماده است تا بتواند هاب دیگر پارک‌ها با منطقه عسلویه باشد.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر افزود: اگر این تمهیدات را داشته باشیم اقتصاد نفت با اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد محلی گره می خورد و بزرگترین کمکی است که نفت می‌تواند داشته باشد.
وی افزود: مراکز رشد توسط صنعت و در کنار صنعت باید ایجاد شود و در چرخه فناوری قرار بگیرند و به دیگر صنایع نیز خدمت ارائه کنند. آماده ایجاد مرکز پالوت مرکز رشد فناوری هستیم که فناوران صنعت ارتباط بیشتری داشته باشند و سایر کسانی که می‌خواهند در صنعت فعالیت کنند جذب شوند.
افزایش استقبال از جشنواره پژوهش
مدیرکل پژوهش وزارت نفت نیز در این آئین اظهار داشت: هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت در منطقه ویژه پارس با هدف ارائه دستاوردها و تجلیل از فعالان این عرصه برگزار شده است.
امید شاکری اضافه کرد: این جشنواره از سال ۸۸ در وزارت نفت برگزار شد و به جز سال ۹۴ در همه سال‌ها برگزار شده است و امسال هم با تلاش منطقه ویژه پارس برگزار شد.
وی ادامه داد: این دوره یک سری تفاوت‌های اساسی با دوره‌های قبل داشت. با توجه به مقررات استخدامی وزارت نفت و رویکرد ثبت‌نام و دریافت مدارک و داوری از طریق سامانه وزارت نفت انجام شد.
مدیرکل پژوهش وزارت نفت افزود: هفت دوره گذشته کلا کاغذی بود و این جشنواره به صورت کاملا الکترونیک برگزار شد. در این دوره امکان دستاوردهای فناورانه و پروژه های برگزیده فراهم شده است.
شاکری خاطرنشان کرد: انبوهی از مدارک و کاغذ و مستندات فیزیکی امسال حذف شد و از آن صرف نظر شد. استفاده از فناوری در برگزاری این جشنواره باعث شده تا ۷۲۶ پرونده رسیده باشد و سطح گسترده‌ای از مخاطبین را در این جشنواره شرکت دادند.
وی گفت: مدت زمان داوری‌ها سال گدشته ۷۰۰ نفر ساعت بود که امسال با استفاده از فناوری اطلاعات به ۱۹۰ نفر ساعت کاهش یافت. رقابت بسیار سنگینی ایجاد شد و امسال از ۸۵۰ تا ۱۴ برگزیده داشتیم.
ارسال ۲۲۳ پیشنهاد به هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس
بهروز بوشهری رئیس هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس اظهار داشت: از دو دوره قبل پیشنهاد شد و وزیر نفت موافقت کرد که این جشنواره در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی تخصصی‌تر شود.
وی ادامه داد: منطقه ویژه پارس دارای بزرگترین مخزن گازی جهان است و در کل جهان به اندازه این مخزن وجود ندارد و همین باعث شده که ایران دومین دارنده ذخایر گازی جهان باشد و مزین شد به نام شهید تندگویان.
رئیس هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس خاطرنشان کرد: نمایندگانی از ۲۴ استان در این جشنوره شرکت کردند و طرح‌های مختلفی را ارائه کردند.
وی افزود: مالکان دنیا کسانی هستند که فکر و اندیشه و فناوری دارند و بدون کاغذ تولید می‌کنند و کار می‌کنند. خوشبختانه هر سال در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس تعداد شرکت کنندگان و فرهیختگان افزایش می‌یابد.
بوشهری ادامه داد: امسال ۲۲۳ پیشنهاد داشتیم که در چند مرحله بررسی شد و در آخرین مرحله که ارائه حضوری است و اساتید این طرح‌ها را ارزیابی کردند و امروز از بهترین طرح‌ها تقدیر خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: افراد با تخصص‌ها و مدارک مختلف آثار خود را به این جشنواره ارائه کردند که برخی از طرح‌ها اجرایی و تولید شده است.
رئیس هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس ادامه داد: امیدواریم این جشنواره زمینه‌ای باشد تا جوانان این کشور بتوانند استعدادها و قابلیت‌های خود را به خوبی نشان دهند و با حمایت از این ایده‌ها شاهد موفقیت باشیم.
وی اضافه کرد: حضور افراد با تجربه در کنار جوانان می‌تواند منتج به افزایش راندمان کاری شود و بسیار ارزشمند است.
خبرگزاری مهر

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.