صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/27
 
 
شبها و روزهای شاد نوروزی با شبکه اترک

1396/12/22
سیمای استانی اترک با "بهارانه" و " نو بهار" و صدای اترک با " اینک بهار" ، " بهار اترک " و " عصر بهاری " نوروز 97 میهمان خانه های پرمهر هم استانی ها و مسافران خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ، بهارانه ویژه برنامه ای است که در زمان تحویل سال نو به تهیه کنندگی سعید آقایی از ساعت 18:00 الی 21:00 روز سه شنبه 29 اسفند به مدت 180 دقیقه به استقبال تحویل سال نو خواهد رفت و با توجه به حضور گردشگران و زائران حضرت رضا (ع) در ساعات تحویل سال نو در سطح استان خراسان شمالی برنامه "بهارانه" از محل بوستان باباامان و عمارت مفخم و در دو استودیو با حضور هنرمندان، مهمانان، مسئولان و جمعی از مخاطبان در قالب آیتمهایی نظیر موسیقی ، میهمان ، گزارش طنز ، نوروزکاران (صاحبان حرفه های پرمشغله ایام نوروز) ، هم راه (گزارش راهها و هواشناسی) ، رسم نوروز ، سفره هفت سین ، علفه (رسمی بومی محلی برای تازه درگذشتگان) و پیام نوروزی مسئولان استانی پخش می شود.

" نو بهار" نیز عنوان ویژه برنامه نوروزی سیمای اترک است که هر شب به مدت 60 دقیقه از ساعت 21:00 به صورت زنده و به تهیه کنندگی محسن سرداریان و ابراهیم مسبوق از شبکه اترک پخش می گردد و شامل بخش های موسیقی ، معرفی جاذبه های گردشگری، گزارش های مردمی ، ارتباط با راهیان نور ، آداب و رسوم و بازی های نوروزی ، دیدار با خانواده ای شهدای مدافع حرم ، انعکاس فیلم ها و عکس های ارسالی مخاطبان ، آداب و رسوم نوروزی مردم استان و حضور کارکنانی از حرفه های پرمشغله نوروزی می باشد .

" اینک بهار" هم عنوان برنامه ای رادیویی به تهیه کنندگی ابراهیم نسیمی است که از قبل از سال تحویل شروع شده و تا ساعت 21 ادامه دارد ، حضور کارشناس مذهبی ، گزارش خانه سالمندان ، میهمان ویژه ، ارتباط با اماکن مذهبی و بقاع متبرکه و گزارش دیدار با خانواده های مدافعین حرم از جمله بخش های مختلف این برنامه است . در این ویژه برنامه تلاش می شود با توجه به همزمانی شب شهادت امام هادی علیه السلام با لحظه تحویل سال نو فضایی معنوی و همراه با لحظات خاطره انگیز در کنار خانواده برای مخاطبان ایجاد شود .

برنامه " بهار اترک " عنوان برنامه ای رادیویی است که در صبح های نوروز از ساعت 10 تا 12 پخش خواهد شد ، ارتباط با پلیس راه ، انعکاس گزارش هواشناسی ، سلامت در سفر ، مکانیک خودرو ، ارتباط با مراکز دیگر استان ها ، گنجه و راهیان نور از جمله آیتمهای این برنامه است .

بهار اترک به تهیه کنندگی مریم سلمانی تلاش می کند با بخش های مختلف اهالی خوب خراسان شمالی و مسافرانی که به این دیار سفر کرده اند را با فرهنگ بومی و محلی و آداب و رسوم این دیار آشنا کند وگزارشی از نمایشگاه ها و بازارچه های نوروزی ارائه کند، گزارش های مختلفی هم تهیه و پخش خواهد شد که موضوعات مختلفی از جمله گزارش مردمی از اهالی استان و مسافران ، گزارش از جاذبه های گردشگری استان ، گزارش از نمایشگاهها و بازارچه های نوروزی و گزارش از دیگر شهرهای استان را دربر می گیرد .

برنامه رادیویی " عصر بهاری " هم از ساعت 19:30 تا 21:00 به تهیه کنندگی مجید حمزانلویی با بخش های متنوع ، سعی در ایجاد فضایی مفرح دارد . در این برنامه با آیتم های مستند بوم گرایی ، گزارش مردمی ، عید دیدنی ، مسابقه رادیویی و رادیو همراه سعی می شود جاذبه های استان با همراهی و مشارکت خود مخاطبان (مردم و مسافران ) معرفی شود و با استفاده از موسیقی زنده ، مسابقه و عید دیدنی ( رفتن به منازل شنونده های دائمی و خاص رادیو اترک ) علاوه بر تعامل ، فضایی شاد و دلنشین ایجاد شود .

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.