صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/08/19
 
 
دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان با هدف زمینه سازی برای جذب دانشجویان خارجی و توسعه همکاری های علمی و فرهنگی به افغانستان سفر کرد.

1397/02/09

در این سفر رئیس دانشگاه گیلان در نشست هم اندیشی رؤسای دانشگاه های دولتی و خصوصی افغانستان و جمعی از رؤسا و مسئولان دانشگاه های ایرانی شرکت کرد. دکتر رضی با اشاره به این موضوع که بیشتر دانشجویان خارجی در ایران اهل کشور افغانستان هستند، افغان ها را به علت سخن گفتن به زبان فارسی موفق تر از سایر دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران ارزیابی کرد. وی در ادامه و با اشاره به محدودیت ورود افغان ها به استان گیلان، پیگیری های دانشگاه گیلان را باعث رفع این محدودیت برای تحصیل در دانشگاه گیلان دانست و گفت: درصدد هستیم تا دانشجویان بیشتری را از این کشور جذب کنیم.

دکتر رضی در این سفر ضمن بازدید از دانشگاه کابل، با حضور در دفتر رئیس این دانشگاه، تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی بین دو دانشگاه را امضا کرد. در ادامه رئیس دانشگاه گیلان با شرکت در نشست گفتگوهای فرهنگی ایران و افغانستان که با همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و به مدت دو روز در کابل برگزار شده بود سخنرانی کرد. در این نشست بر توسعه همکاری های فرهنگی میان ایران و افغانستان به منظور گسترش صلح، ثبات و پیشرفت در منطقه و همچنین استمرار گفتگوهای فرهنگی میان نخبگان و اندیشمندان دو کشور به مثابه راهکارهای مؤثر برای درک متقابل و یافتن راه حل های مناسب برای برون رفت از چالش های موجود در منطقه تأکید شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.