صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
برگزاری اتاق فکر در صداوسیمای مرکز قزوین به منظور حمایت از کالای ایرانی

1397/02/19

مرکز قزوین در نشست های تخصصی خود با بنیاد نخبگان، اتاق بازرگانی استان، خانه صنعت ، معدن و تجارت و پارک علم و فناوری استان راهکارهای عینی و عملیاتی حمایت از کالای ایرانی را بررسی و تبیین کرد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین با تأکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های موجود برای حمایت از کالای ایرانی از صاحبان فکر و اندیشه و فعالان عرصه ی تولید و صنعت خواست تا ارائه ی پیشنهادات خود در غنا بخشی محتوایی به برنامه های رسانه مشارکت نمایند.
ایشان در ادامه مصرف کالای داخلی و همچنین مبارزه با کالای قاچاق را از مهمترین شیوه های حمایت از کالای ایرانی دانست.
در این نشست ها فعالان و دست اندرکاران حوزه ی صنعت و همچنین نخبگان استان ضمن تشریح موانع تولید، چالش های تولید کنندگان و راهکارهای حمایت قانونی از تولید کالای ایرانی از اهتمام رسانه در پرداخت به این موضوع قدردانی نموده و خواستار تعامل هرچه بیشتر با صداوسیمای مرکز قزوین در این حوزه شدند.
همچنین بررسی راه های عملیاتی برای نیل به اقتصاد مقاومتی، بایدها و نبایدهای حمایت از مصرف کالای داخلی، شیوه های عینی برای حمایت از کالای باکیفیت ایرانی، تبیین وظایف حوزه های فرهنگی و هنری در حمایت از کالای ایرانی و نیز وظایف و مسئولیت های دستگاه های حاکمیتی برای تحقق عنوان سال از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست ها بود.
گفتنی است صداوسیمای مرکز قزوین ویژه برنامه ی «ایران ساخت» و «ما می توانیم» را در رادیو با رویکرد تخصصی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی تولید و پخش می کند؛ سیمای مرکز قزوین هم در این راستا ضمن پخش ویژه برنامه ی «چرتکه» و پرداخت محتوایی به حمایت از کالای ایرانی، رویکرد برنامه های زنده ی خود را به این موضوع معطوف داشته است؛ و خبر مرکز قزوین هم علاوه بر تهیه و تولید گزارش های خبری ـ تولیدی با موضوع شعار سال رویدادهای مرتبط با این حوزه را پوشش می دهد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.