صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/01
 
 
تدوین بانک جامع اطلاعاتی دفاع مقدس در فارس

1397/02/23
بانک جامع اطلاعاتی دفاع مقدس در فارس تهیه و تدوین می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر مرکز اسناد و تحقیقات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس گفت: تاکنون ۴۰ هزار برگ سند جمع آوری شده و اسکن اسناد در بنیاد حفظ آثار نگهداری می‌شود.
علی‌اصغر جهانی افزود: تهیه این اسناد منجر به ایجاد بانک جامع اطلاعاتی دفاع مقدس استان می‌شود که قابلیت استفاده در طرح‌های پژوهشی، تحقیقات و پایان‌نامه‌های با موضوع دفاع مقدس را دارد.
وی تصریح کرد: این اسناد شامل نامه‌های زمان جنگ تحمیلی، دستورات و برگه‌های ماموریتی صادر شده توسط فرماندهان ، خاطرات و دست‌نوشته‌های رزمندگان و شهدا و نامه‌های مختلف ادارات است .
مدیر مرکز اسناد و تحقیقات بنیاد حفظ آثار استان فارس با بیان اینکه بخشی از این اسناد جنبه بین‌المللی نیز دارند، بیان کرد: نامه‌هایی که از سوی صلیب سرخ به خانواده اسرا ارسال شده و جنبه بین‌المللی دارد نیز در این فرایند جمع‌آوری و نگهداری می‌شود.
جهانی گفت: در فراخوانی از خانواده شهدا، رزمندگان و آزادگان درخواست شد که اسناد خود را در اختیار بنیاد قرار دهند که بخشی از این‌ها به خواست خانواده‌ها در مرکز اسناد بنیاد نگهداری می‌شود و بخشی نیز بعد از گرفتن اسکن به خانواده‌ها بازگردانده شده است.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.