صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/01
 
 
«چشم انداز خالی» بهترین انیمیشن جشنواره فیلم آمستردام

1397/02/23
جایزه بهترین انیمیشن جشنواره بین المللی فیلم آمستردام به انیمیشن «چشم انداز خالی» رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، در هشتمین جشنواره بین المللی Amsterdam Film Festival بیش از نود کشور دنیا آثارشان را به رقابت گذاشته بودند که در پایان جایزه بهترین انیمیشن جشنواره به آقای علی زارع قنات نوی از شیراز برای پویانمایی «چشم انداز خالی» تعلق گرفت.
این فیلم پیش از این توانسته جایزه بهترین انیمیشن جشنواره UK Monthly Film Festival انگلستان و Los Angeles Film Awards آمریکا، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره Chania Cartoon& Animation یونان Sunfilm Festival Tokyo ژاپن و Asians On Film آمریکا، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران ١٣th Athens Animfest یونان را کسب کند و در بیش از چهل جشنواره بین المللی به عنوان نماینده ایران حضور پیدا کند.
انیمیشن «چشم انداز خالی» طی دو سال و نیم طراحی و ساخته شده است و داستان مادری را روایت می‌کند که پسرش در جنگ است.
علی زارع قنات نوی تاکنون بیش از چهارده فیلم مستند و داستانی کوتاه و بلند و انیمیشن را تهیه و کارگردانی کرده است. او یکی از چهره‌های موفق سینمای ایران به‌شمار می‌آید و آثار وی با استقبال فراوان منتقدان، فستیوال‌ها و بنیاد‌های فرهنگی هنری جهان روبه‌رو شده است. انیمیشن «عروسک چینی بابا» از کار‌های موفق این فیلمساز است. زارع قنات نوی پیش از این بیش از سی جایزه بین اللملی دریافت کرده و در جمع ١٠ فیلمساز برتر سال ٢٠١٤ آسیا در جشن IFVA قرار گرفته بود و در سال ٢٠١٦ در بین هشت استعداد برتر فیلمسازی مجله فیلم کوتاه آمریکا قرار گرفت. وی به عنوان داور در جشنوار‌های مختلفی از جمله: جشنواره بین المللی CPM FILM بلاروس، جشنواره بین المللی فیلم‌های مستقل بنگلادش (IOFF) جشنواره بین المللی برلین سینفست Berlin International Cinefest و جشنواره The Globe International Silent Film آمریکا شرکت داشته است.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.