صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/13
 
 
برگزاری نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در دانشگاه هرمزگان

1397/03/01
برگزاری نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در دانشگاه هرمزگان

برگزاری نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در دانشگاه هرمزگان

برگزاری نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در دانشگاه هرمزگان

دبیر اجرایی نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کسب‌وکار و اشتغال در استان هرمزگان دغدغه همه مسئولان در رده‌های نظام بوده است و همه دولت‌ها شعار وعده اصلاح محیط کسب‌وکار و‌ بهبود آن را می‌دهند که‌ این وعده خاص همه کشورها بوده است.

دکتر عبادالله بانشی با اشاره به این‌که هرمزگان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه صنعت و‌ خدمات دارد، افزود: این استان در حوزه ترانزیت، حمل‌ونقل و بازرگانی فعالیت چشمگیری داشته و جزایر، مناطق ویژه اقتصادی و صنایع بزرگی را داراست که ظرفیت‌های فراوانی برای اشتغال وجود دارد.

دبیر اجرایی نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در هرمزگان تصریح کرد: بررسی علمی شکاف بین اشتغال و ظرفیت‌های آن و بیکاری در سال گذشته به‌عنوان یک مأموریت به دانشکده مدیریت دانشگاه هرمزگان محول شد تا با برگزاری علمی کنفرانس به یک خروجی مطلوب برسیم.

بانشی در ادامه خروجی این کنفرانس را تجزیه‌وتحلیل محیط حاکم بر فضای کسب‌وکار دانست و عنوان کرد: نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها تجزیه‌وتحلیل می‌شود تا راهکارهایی از طریق کار علمی برای رونق فضای کسب‌وکار در استان ایجاد شود.

وی ادامه داد: دبیر علمی این کنفرانس پرفسور محمد اعرابی از اساتید به‌نام رشته مدیریت است که حدود سیصد عنوان کتاب ترجمه و‌ تحلیف کرده است.

دبیر اجرایی نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در هرمزگان از برگزاری این کنفرانس در سالن فرهنگ دانشگاه هرمزگان خبر داد و اظهار کرد: کارگاه‌های آسیب‌شناسی محیط کسب‌وکار و نحوه تطبیق‌پذیری با آن و کسب‌وکارهای آنلاین و الکترونیکی در حاشیه این کنفرانس برگزار می‌شود که حضور عموم در این کنفرانس و کارگاه‌ها آزاد است.

بانشی ادامه داد: اردیبهشت‌ماه سال گذشته فراخوان برگزاری نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در هرمزگان برای جمع‌آوری آثار داده شد که در فروردین‌ماه سال‌جاری یک‌صد مقاله به دبیرخانه رسیده و داوری شد.

به گفته وی، تعداد ۲۰ مقاله برای سخنرانی انتخاب‌شده و‌ مجموعه مقالات برتر در کنفرانس در مجله‌های علمی نیز چاپ خواهند شد.

دبیر اجرایی نخستین کنفرانس چالش‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای توسعه اشتغال در هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد توسعه کسب‌وکار، نقش نوآوری در توسعه کسب‌وکار، تأمین مالی، بازاریابی و سرمایه‌گذاری در حوزه کسب‌وکار و توانمندسازی نیروی کار و اشتغال از محورهای این کنفرانس است.
دانشگاه هرمزگان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.