صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/02/28
 
 
محققان در البرز فریزدرایردارویی ساختند.

1397/03/05
سرپرست مرکز رشد فناوری وابسته به موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در استان البرز از ساخت دستگاه 'فریزدرایر' با کاربرد دارویی و صنعتی برای نخستین بار در کشور توسط محققان این مرکز خبرداد.

محققان شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه مستقر درمرکز رشد فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی پس از ماه ها تحقیق و پژوهش موفق شدند که دستگاه فریزدرایر با کاربرد های مختلف صنعتی، کشاورزی و دارویی طراحی و تولید کنند.
این شرکت دانش بنیان از سال 94 در مرکز رشد فناوری موسسه رازی فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون به عنوان نخستین طراح و سازنده دستگاه های فریزدرایر صنعتی در ایران محسوب می شود.

فریزدرایر دستگاهی با فناوری پیشرفته است و دانش ساخت آن دراختیار برخی کشورها نظیر ایتالیا، اسپانیا، چین و آلمان قرار دارد.
.وی در تشریح بیشتر این دستاورد بیان کرد که دستگاه فریزدرایر برای خشک کردن به روش انجمادی یا لیوفلیزاسون مواد غذایی، دارویی و صنعتی استفاده می شود که در صنایع غذایی، دارویی، واکسن سازی، پزشکی، بیوتکنولوژی و کشاورزی کاربرد دارد.
از دیگر کاربردهای این سیستم، خشک کردن میکروب ها، نگهداری نمونه‌های حیوانی در موزه‌ها، ترمیم کتاب ها و اجسامی که بر اثر آب یا رطوبت در معرض نابودی است ، می توان اشاره کرد.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیش از 90 سال فعالیت در حصارک کرج مستقر است.
کرج- ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.