صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/15
 
 
بهبود چشمگیر راندمان مصرف انرژی در شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان

1397/03/06
شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان میان شرکت های آب و فاضلاب روستایی کشور موفق به کسب رتبه دوم رشد بهبود راندمان مصرف انرژی شد.

معاونت نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر و بحران های آبی و برقی که هر ساله جدی تر و رو به افزایش است، برنامه ریزی های دقیق و جدی در زمینه صرفه جویی در مصرف برق در کنار سایر حوزه ها مد نظر قرار گرفت.

علیداد کیانی ادامه داد: رعایت و صرفه جویی مصرف برق از محیط اداری تا تاسیسات آبرسانی با صدور ابلاغیه و در قالب آموزش و اطلاع رسانی از سال 1395 آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: هدف از صرفه جویی در مصرف برق در راستای شرایط نا مطلوب و بحرانی آب و برق در سطح کشور بویژه در استان خوزستان بوده است.

کیانی با اشاره به برنامه ریزی ها و سایر اقدامات انجام شده توسط همکاران پر تلاش حوزه معاونت بهره برداری در خصوص صرفه جویی در مصرف برق اظهار کرد: کاهش جریان راکتیو با نصب میکرو خازن در تاسیسات شهید کشتکار ( این طرح برای اولین بار در سطح تاسیسات آبرسانی در سطح کشور انجام شد) تعمیر و سرویس بیش از 40 تابلو برق، تعویض کابل های فرسوده و مستهلک درون چاهی، برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع ایمنی در برق و عیب یابی تجهیزات برقی، انجام سرویس به موقع ترانسفورماتور های تاسیسات و مدیریت خاموشی در مواقع بحرانی از مهمترین اقداماتی است که انجام شده و همچنان ادامه دارد.

گفتنی است؛ شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در راستای بهبود راندمان انرژی تاسیسات آب و فاضلاب تحت پوشش و بر اساس ارزیابی حوزه معاونت راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، موفق به کسب رتبه دوم رشد بهبود راندمان مصرف انرژی در سطح آبفاروستایی های کشور شد.


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.