صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/02/25
 
 
ملایر میزبان شصتمین دوره جشنواره فیلم و عکس کشور شد

1397/03/07
همدان- ایرنا- رئیس انجمن سینمای جوانان ملایر گفت: نیمه نخست شهریور امسال این شهرستان میزبان شصتمین دوره جشنواره منطقه ای فیلم و عکس کشور می شود.

به گزارش ایرنا، امید وفایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این جشنواره در سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس با موضوع آزاد و با حضور 11استان کشور در ملایر برگزار می شود.
وی بیان کرد: علاوه بر حضور اساتید و داوران حرفه ای، در بخش فیلم 200 هنرمند کشور میهمان این جشنواره هستند.
وفایی برگزاری این جشنواره را فرصتی مغتنم برای این شهرستان به ویژه در حوزه فرهنگی دانست و ادامه داد: تلاش بر این است که در این جشنواره بیشتر روی فضاهای فرهنگی شهرستان کار شود.
وی گفت: سه میلیارد ریال اعتبار از محل معاونت سینمایی کشور و دفتر انجمن سینمای جوانان ایران برای برگزاری این دوره از جشنواره ملی در نظر گرفته شده است.
وفایی تاکید کرد: فراخوان جشنواره منطقه ای فیلم و عکس طی هفته های آتی اعلام می شود که امیدواریم شاهد حضور هنرمندان کشور در این جشنواره باشیم.
مدیر شصتمین جشنواره فیلم و عکس کشور بیان کرد: در بخش های جنبی این جشنواره، دوره دانش افزایی مربیان با فیلم سازی با حضور اساتید مجرب به مدت چهار روز برگزار می شود.
وفایی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره بتواند فضایی مناسب را برای هنرمندان این شهر مهیا کند و از تمامی ظرفیت های شهرستان برای برگزاری مطلوب جشنواره استفاده کنیم.
وی برگزاری جشنواره منطقه ای فیلم و عکس در ملایر را زیر مجموعه رویداد همدان 2018 دانست و افزود: از این فرصت مهم می توانیم برای معرفی و شناساندن هر چه بهتر ملایر استفاده کنیم.
وفایی برپایی نمایشگاه عکس از مباحث و موضوع های فرهنگی ملایر، خوشه برتر انگور و جشنواره مبل و منبت ملایر را از دیگر برنامه های حاشیه ای شصتمین دوره جشنواره منطقه ای فیلم و عکس کشور عنوان کرد.
وی با اشاره به تاسیس انجمن سینمای جوان ملایر از سال 66 و فعالیت در 2 بخش فیلم و عکس، بیان کرد: از سال گذشته کانون عکاسان ملایر فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون 240 عضو فعال دارد.
رئیس انجمن سینمای جوانان ملایر اضافه کرد: در حال حاضر 6 هزار قطعه عکس در کانون عکاسان ملایر تولید شده که 500 عکس قابلیت کیفی دارند و در جشنواره ژیار کردستان انتخاب شدند.
وفایی ادامه داد: انجمن سینمای جوانان ملایر با فیلم سزارین در پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه ای شبدیز کرمانشاه در بین 83 فیلم و انیمیشن داستانی، مستند و تجربی، جایزه بهترین فیلمنامه را کسب کرد که افتخاری بزرگ برای ملایر است.
وی همچنین نبود تجهیزات و امکانات تخصصی عکاسی و فیلمبرداری را از عمده مشکلات انجمن سینمای جوانان ملایر برشمرد و گفت: این در حالیست که تاکنون به دلیل کمبود اعتبارات 15 فیلم نیمه حرفه ای تولید شده است.
به گزارش ایرنا، شصتمین دوره جشنواره منطقه ای فیلم و عکس کشور 15 تا 18 شهریور ماه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ملایر برگزار می شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.