صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/10/30
 
 
فضای فیزیکی کتابخانه‌های اردبیل نیاز به ترمیم دارند

1397/03/12
استاندار اردبیل گفت: فضای فیزیکی کتابخانه‌های استان اردبیل نیاز به ترمیم داشته و می‌بایست برای تخصیص اعتبارات لازم در تجهیز زیرساخت‌های فرهنگی اردبیل برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر بهنام‌جو ظهر امروز در بازدید از عملیات عمرانی سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اردبیل و سالن بیضای اردبیلی اظهار کرد: 7 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل نهایی سالن‌ اجتماعات کتابخانه مرکزی اردبیل نیاز بوده و با تخصیص منابع مالی مورد نیاز شاهد بهره‌برداری از این مکان فرهنگی خواهیم بود.
وی با اشاره به خریداری بخشی از تجهیزات مورد نیاز این سالن فرهنگی، افزود: فضای فیزیکی کتابخانه‌های استان نیاز به ترمیم و مرمت داشته و می‌بایست برای تخصیص اعتبارات لازم در تجهیز زیرساخت‌های فرهنگی اردبیل اقدامات فوری و مناسبی را انجام داد.
استاندار اردبیل تصریح کرد: برای شکوفایی فرهنگ و هنر استان اردبیل و دستیابی به چشم‌اندازهای ترسیم شده در سیاست‌گذاری‌های فرهنگی نیازمند افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و هنری در اردبیل هستیم و برنامه‌ریزی مدونی برای تحقق این موضوع در سال جاری انجام پذیرفته است.
بهنام‌جو بیان کرد: برای گرایش بیشتر نوجوانان و جوانان به مطالعه و کتابخوانی نیازمند افزایش مشارکت بخش خصوصی در احداث کتابخانه و دیگر مراکز فرهنگی هستیم و امیدواریم با احساس تکلیف و حضور مناسب نهادهای عمومی به این هدف مهم دست یابیم.
وی به نقش مهم حضور خیران فرهنگی اشاره کرد و یادآور شد: مشارکت مناسب خیرین کتابخانه‌ساز در راستای افزایش سرانه فرهنگی استان و توجه به علاقه‌مندی و گرایشات فرهنگی و مطالعاتی جوانان مثمر ثمر خواهد بود.
استاندار اردبیل ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با درنظر گرفتن نیازمندی‌های موجود و گرایش‌های مختلف، فضای مناسبی را در تأمین امکانات مورد نیاز برای بهره‌مندی اقشار مختلف مردم از جمله روشندلان و معلولین فراهم کنند
خبرگزاری فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.