صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/10/30
 
 
آیین رونمایی از کتاب " شرح صفا" در اردبیل

1397/03/12
از کتاب "شرح صفا" زندگی و تعالیم عرفانی شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی نوشته امیر رجبی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل مراسم رونمایی از کتاب "شرح صفا" با موضوع زندگی و تعالیم عرفانی شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی نوشته امیر رجبی در نگارخانه خطائی برگزار شد.

این مراسم که با استقبال گرم و پرشور علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ استان مواجه شده بود، با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل، سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی استان، فرماندار اردبیل، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، برخی از اعضای شورای شهر و دیگر معاونان و مدیران دستگاه‌های اجرایی همراه گردید.

نویسنده کتاب "شرح صفا" در مراسم رونمایی از این کتاب، با اشاره به اینکه در عصر کنونی در پاسداشت نام و یاد شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی به اندازه واقعی تلاش نشده است، اظهار کرد: با وجود اینکه بسیاری از عرفا و پادشاهان تأثیرگذار تاریخ کشور از کتب مناسب تحلیلی و پژوهشی و پرداخت دانشجویان به ارائه پایان‌نامه‌های مختلف تاریخی بهره‌مند هستند، این عارف بزرگ اردبیلی از چنین نگاه مثبت و حمایت‌آمیزی کم‌بهره بوده است.

امیر رجبی از تدوین کتاب "شرح صفا" در مدت 3 سال خبر داد و ادامه داد: این کتاب از سوی انتشارات "سوره مهر" به چاپ رسیده و در عرض کمتر از یک ماه چاپ اول آن با موفقیت انجام پذیرفته و شاهد چاپ دوم آن و پخش به صورت سراسری در کل کشور هستیم.
خبرگزاری فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.