صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/24
 
 
گسترش فرهنگ پژوهش در مدارس اولویت آموزش وپرورش گلستان است

1397/03/13

مدیر کل آموزش وپرورش استان گلستان گفت: گسترش فرهنگ پژوهش را هم در مدارس امسال برنامه‌ریزی کرده‌ایم که مدارس به سمت پژوهش‌محوری حرکت کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمدرضا وطنی عصر امروز در همایش کارگروه‌های آموزشی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در گرگان اظهار داشت: این کارگروه‌ها در سال 59 در دوره راهنمایی تشکیل شد و با موفقیت آن در دوره متوسطه هم در سال 61 ایجاد شد و نقش این کارگروه‌ها بسیار موثر و تاثیرگذار است.

وی تاکید کرد: در این کارگروه‌ها، آموزش داده می‌شود که شما به عنوان سرگروه‌ها در کنار تحول در کلاس در همکارانتان هم تحول ایجاد کنید و معلمان باید مرجع علمی دانش‌آموزان باشند و این با حضور شما سرگروه‌ها امکان‌پذیر است.

وطنی تصریح کرد: شما باید در همکاران خود تغییر در انگیزه وتغییر در مهارت را ایجاد کنید و امسال که رویکرد آموزش وپرورش گلستان رویکرد تحول مدرسه از تحول در کلاس و تحول در مربی آغاز شده است به شما سرگروه‌ها توجه ویژه‌ای شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان اظهار داشت: شما وظیفه هدایت معلمان را برعهده دارید تا با انتقال تجربیات به گروه خود زمینه خلاقیت را ایجاد کنید و در کنار آن گسترش فرهنگ پژوهش را هم در مدارس امسال برنامه‌ریزی کرده‌ایم که مدارس به سمت پژوهش‌محوری حرکت کنند.

وطنی همچنین رسیدن به برنامه‌های که از اهداف این دوره است راازدیگر اهداف دانست و افزود: در نظام تحول و سند بنیادین به 2 مسئله آموزش وپرورش وخانواده نگاه ویژه شده و باید صرفا آموزش بر مبنای مدرسه خارج شویم و خانواده‌ها را دخیل در آموزش بدانیم.

وی خاطر نشان کرد: در کنار افزایش نقش خانواده‌ها که پیشنهاد انجمن‌های تخصصی برای همین زمینه داده شده، آموزش را از حالت حافظه خارج کنیم وآن را فهم‌محور کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان افزود: برنامه کمک خانواده‌ها در آموزش، فهم‌محوری آموزش و شورای دانش‌آموزی را داریم که با تغییر نگرش معلمان در تدریس و آموزش بتوانیم آموزش را کیفی کنیم.
مدیر پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.