صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/24
 
 
تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر تخصصی می‌شوند

1397/03/20
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: در راستای تخصصی‌کردن واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد در استان بوشهر، از سال آینده تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ رشته‌های ترکیبی و اشتغال‌زا تقویت می‌شوند.

اسماعیل عبدالهی در آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای منافع حرم اظهار داشت: امروز به واسطه مجاهدت‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و همراهی ملت بزرگ ایران، سر سفره انقلاب نشسته و از این نعمت بزرگ استفاده می‌کنیم.
وی ادامه داد: وظیفه داریم در راستای دغدغه‌های معمار کبیر انقلاب و رهبری معظم بتوانیم به اهداف که مد نظر انقلاب است دست پیدا کنیم.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: مردم ایران اسلامی شایستگی خود را برای نعمت انقلاب نشان داده و هر روز که از عمر پربرکت نظام اسلامی می‌گذرد به ارزش‌های نظام پایبندی بیشتری نشان می‌دهند که باعث عصبانیت دشمنان جمهوری اسلامی شده است.
عبدالهی عنوان کرد: با وجود نامناسب‌بودن هوا، ملت ایران در روز جهانی قدس با دهان روزه به ندای ولی خود لبیک گفته و همه یک صدا در راهپیمایی روز قدس حماسه‌ای بزرگ آفریدند که باعث شد دل مقام معظم رهبری و همه دلسوزان نظام را خوشحال و در خارج از کشور مورد توجه تمام ملت قرار گیرد.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران امروز مرزهای ایدئولوژیک را در نوردیده و توانسته خود را به عنوان یک انقلاب انسانی که در کمک به همه مستضعفین و همه انسان‌های مظلوم که در دنیا تحت سیطره استکبار و مظالم قرار گرفته، خود را نشان دهد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: دانشگاه آزاد مولود انقلاب است و در یک زمانی پا به عرصه گذاشت که مثل خیلی از نهادها انقلابی و ملی، وجودش ضروری تشخیص داده شد و احساس به شکل گیری تاسیس و نهاد آموزش عالی در راستای پاسخ‌گویی به تقاضاها و مطالبات مردمانجام گرفت.
وی یادآور شد: از زمان شکل‌گیری دانشگاه آزاد تاکنون خدمات و برکات زیادی در پی داشته و امروز هیچ کس نمی‌تواند جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی را مورد تردید قرار دهد.
عبدالهی ادامه داد: در استان بوشهر با توجه به تغییرات مدیریتی که در ساختار کلان دانشگاه ایجاد شده مسئوولیت مضاعف و سنگین‌تری پیدا کرده‌ایم که قرار است کیفیت خدماتی که تاکنون ارائه شده با یک آسیب‌شناسی دقیق و انجام آمایش بهتر از گذشته به سرانجام برساند.
وی افزود: در جلساتی که با شورای سیاست‌گذاری سازمان سما در استان بوشهر تشکیل شد رویکرد تعاملی که در درون دانشگاه و بیرون است تصمیمات خوبی اتخاذ و قرار است در تمام واحدهای دانشگاهی مدارس سما عادی و تخصصی این تصمیمات اجرایی شود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: از نظر تعداد مدارس وضعیت خوبی داریم و از نظر کمی در ردیف بسیتم کشور قرار داریم که باید تلاش کنیم در این بخش هم بتوانیم گام های خوبی برداریم زیرا معتقدیم آموزش و پرورش زیرساخت فرهنگی جامعه است و هر میزان در این حوزه تلاش شود دانشگاه‌ها تغذیه و کمک ارزشمندی به فرهنگ جامعه خواهد بود.
عبدالهی با بیان این که دانشگاه آزاد می‌تواند در زمینه اشتغال‌زایی نقش مهمی ایفا کند، تاکید کرد: در استان بوشهر برنامه‌های خوبی برای کیفی‌سازی و استاندارد سازی در دست داریم و با آمایش رشته ها، به دنبال این هستیم که توزیع عادلانه‌ای در سطح واحدهای دانشگاهی در استان ایجاد شود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: در راستای تخصصی‌کردن واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد در استان بوشهر، از سال آینده تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ رشته‌های ترکیبی و اشتغال‌زا تقویت می‌شوند.
وی افزود: به دنبال این هستیم که دانشگاه جم در زمینه صنعت نفت، دانشگاه خارگ در حوزه علوم دریایی و دانشگاه آزاد اسلامی گناوه در زمینه تخصصی کسب و کار گردشگری فعالیت کنند.
عبدالهی به تکریم و معارفه روسای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج اشاره کرد و گفت: رئیس دانشگاه آزاد خورموج هشت سال خدمات ارزنده‌ای انجام داده و هر چند در این واحد چالش‌هایی وجود داشت اما توانست با نظم و انضباط خوب و رویکرد مثبت وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
وی با اعلام رضایت از کارکرد چمکوری در دانشگاه آزاد خورموج، اظهار داشت: تغییرات طبیعی است و همانطور که هر تیمی نیروهای خوب خود را در زمین تغییر می‌دهد تا فرصت به دیگران دهد سعی می‌شود که از تجارب و اندوخته‌های چمکوری در استان بهره‌مند شویم.
در این آیین از خدمات هشت ساله علیرضا چمکوری قدردانی شد و اشکان معصومی به عنوان رئیس جدید دانشگاه ایاد خورموج معارفه گردید.
خبرگزاری فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.