صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/10/25
 
 
پوستر همدان 2018 رونمایی شد

1397/03/20
همدان-ایرنا- پوستر رویداد همدان 2018 عصر شنبه با حضور اصحاب رسانه در تالار قرآن همدان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در این آیین گفت: در یکی از جلسات شورای سیاستگذاری همدان 2018 قول داده شد فراخوانی در بین هنرمندان بومی استان برای طراحی پوستر این رویداد برگزار شود.
علی مالمیر افزود: در یک فراخوان از طراحان گرافیک و پوستر استان دعوت به همکاری شد و پس از 2 ماه، 11نفر از طراحان برتر استان در این فراخوان شرکت کرده و 18 اثر به دبیرخانه رویداد 2018 ارسال شد.
وی ادامه داد: به منظور تسریع در کار داوری، خود ارائه دهندگان آثار، به داوری آثار یکدیگر پرداختند و با حضور سه ناظر از مجمع امور صنفی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، شرکت کنندگان علاوه بر آثار خود آثار دیگر هنرمندان را نیز مورد قضاوت قرار دادند.
وی اضافه کرد: در نهایت سه اثر با اکثریت آرا برگزیده شد که اثر گرافیکی 'شروین حسینی' مقام اول و عنوان پوستر برگزیده رویداد همدان 2018 را به خود اختصاص داد.
گفتنی است؛ همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و در این سال میزبان وزرای گردشگری 34 کشور آسیایی و بیش از 500 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود.
استان همدان که در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده با تمدن سه هزار ساله از کهن‌ ترین شهرهای جهان است و در سال 85 با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد.
این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه های طبیعی همچون غار علیصدر هم‌ اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌ شود.
استان همدان دارای بیش از یک هزار و 800 اثر تاریخی و توریستی شناسایی شده است که یک هزار اثر استان همدان ثبت ملی شده است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.