صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/04/12
 
 
کرمان مشاور عالی فرمانده کل قوا : ادامه جهاد مسلحانه ، راهبرد آزادی قدس شریف

1397/03/20

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت : ادامه راهبرد جدید مقاومت اسلامی با عنوان حق بازگشت، اتحاد مسلمین ، و ادامه جهاد مسلحانه تنها راه آزادی قدس شریف است.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، سردار سرلشکر رحیم صفوی در اجتماع راهپیمایان روزه دار کرمانی با بیان اینکه اعمال مشاور عالی فرمانده کل قوا : ادامه جهاد مسلحانه ، راهبرد آزادی قدس شریف ددمنشانه رژیم صهیونیستی ، از نشانه های شکست اشغالگران است گفت: اگرچه دژخیمان صهیونیزم ظرف چند روز گذشته بیش از 130 نفر را به شهادت رساندند و چند هزار نفر را زخمی و مجروح کردند اما نتوانستند جلوی شکست خود در توقف حرکت " حق بازگشت" فلسطینیان را بگیرند.
وی با اشاره به حرکت رزمندگان مقاومت اسلامی در شلیک دهها موشک و خمپاره از غزه و آشکار شدن ضعف تجهیزات و گردان آهنی رژیم صهیونیستی افزود: به علت دستاوردها و رودیدادهای اخیر منطقه ، راهپیمایی امسال در روز جهانی قدس ، متفاوت از سال های قبل بود.
مشاور عالی فرمانده کل قوا ، شکست جریان های تکفیری و افراطی در سوریه و عراق _ پیروزی حزب الله لبنان و مقاومت اسلامی در انتخابات اخیر این کشور _ آشکار شدن همدستی حکام عربستان با صهیونیست ها در قضیه فلسطین با اظهارات اخیر "محمد بن سلمان" _ حضور ریئس جمهور کاملا صهیونیستی در امریکا و مشارکت در بمباران علیه سوریه از جمله تفاوت های شاخص روز جهانی قدس امسال خواند.
سردار سرلشکر رحیم صفوی همچنین با محکوم کردن حرکت صهیونیستی ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس و اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت اسراییل گفت: خیانتی که حکام کنونی عربستان سعودی با قبول طرح "معامله قرن " در قبال مسلمانان فلسطینی کردند ، هیچ یک ازحکام سعودی در طول 87 سال حاکمیت خود مرتکب نشدند .
وی با بیان اینکه آل سعود همان آل یهود است گفت: این سعودی ها بودند که مسیر معامله ننگین قرن را پیش پای امریکایی ها گذاشتند، معامله ای که به منظور نابودی حق مردم فلسطین با واگذاری چند روستا به تشکیلات خود گردان و البته واگذاری بیت المقدس و سرزمین های اشغالی به اسراییل طراحی شده است.

مشاور عالی فرمانده کل قوا درجمع راهپیمایان روزه دار کرمانی خاطر نشان کرد: راهبرد جدید مقاومت اسلامی با عنوان " حق بازگشت" که از ( یوم الارض) _30 مارس ( 10 فروردین 97 ) برگزار میشود ، انتفاضه جدید ی است که از منطقه غزه برای درهم شکستن محاصره ، عبور از دیوار و پنس برقی بین غزه و شهرکهای صهیونیستی شروع شده که ارتش صهیونیستی را هم به شدت منفعل ساخته که دست به کشتارفلسطینیان زده است.
وی موشکباران بیمارستانها در نواز غزه و بیش از130 شهید و چند هزار نفرزخمی و مجروح را واکنش مذبوحانه رژیم صهیونیستی در قبال شیوه جدید انتفاضه مردم غزه در "حق بازگشت "خواند .
سردار سرلشکر صفوی دربیان دستاوردهای "حق بازگشت " افزود: تاکید برحق بازگشت به موطن اصلی فلسطینیان مطابق موازین حقوق بشر _ جلب توجه افکار جهانیان به مظلومیت فلسطین _ پیگیری بین المللی شکستن محاصره نوار غزه و کمرنگ ساختن تبلیغات انتقال سفارت امریکا به قدس و معامله قرن از جمله ی این دستاوردها ست.
وی همچنین درترسیم چشم اندازآینده فلسطین ، ضمن تاکید بروعده الهی (آیات 4و 5 سوره اسراء) وآزادی قدس شریف ؛ رشد جمعیتی عرب فلسطین را چندین برابر یهودیان مهاجر سرزمین اشغالی اعلام کرد و گفت : برغم جلب ترحم صهیونیستها در امثال هلوکاست ، طی 70 سال گذشته مظلومیت فلسطین درجهان بیشتر و بیشتر شده و اکنون مقابله با حق بازگشت حدود 6 میلیون مسلمان فلسطینی که در اردن، سوریه، لبنان و.. آواره هستند ، نقض اصل دموکراسی است .
مشاورعالی فرمانده کل قوا در بخش پایانی سخنرانی خود در مصلی کرمان، با تاکید بر اهمیت تقویت گروه های جهادی در کرانه باختری و گسترش گروه های مقاومت به لایه های مختلف اجتماعی این منطقه ؛ بهره مندی از ظرفیت دیپلماسی کشورهای اسلامی و حذف کالاهای صهیونیستی آمریکایی توسط مردم مسلمان جهان و راه اندازی جنگ نرم و روانی علیه رژیم صهیونیستی را برای مهاجرت معکوس اشغالگران و ترک سرزمینهای اشغالی توسط آنها ، ضروری و راهبردی اعلام کرد.
سردارسرلشکررحیم صفوی همچنین برگزاری جشنواره های سالانه هنر در ترویج فرهنگ مقاومت فلسطین و تشکیل و ساماندهی انجمن ها و سندیکاهای ی در حمایت از آزادی فلسطین و قدس شریف را موثر و کارساز خواند .

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.