صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/04/12
 
 
مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی ره در کرمان

1397/03/20

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران 97/3/14 در مصلی بزرگ امام علی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان نماینده مردم بوشهر مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با برشمردن ویژگی های امام راحل گفت: امام انسانی بود که تمام عمر خود را وقف اسلام مکتب و مردم کرد.
وی با اشاره به ایات متعدد به تفسیر کلمه جهاد پرداخت و گفت : جهاد یعنی مبارزه با نفس/ مبارزه رودر رو با دشمن/ تلاش در جهت شناخت خداوند از طریق معارف دینی و کمک به مردم ستمدیده ؛ و امام راحل همه معانی جهاد را دارا بودند.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به ویژگی های حضرت امام که باعث محبوبیت ایشان در زمان حیات و بعد از آن شده گفت: اخلاص امام و معنویت گرایی ایشان / توکل کردن برخداوند در همه امور/ بعد اعتقادی و عبادی حضرت امام و بعد ساده زیستی و مردمی بودن ایشان و تکلیف گرایی ایشان از ویژگی هایی است که امام خمینی را محبوب کرده است.
وی گفت : امام خمینی جامعیت اسلام را مطرح کرد و گفت: اسلام و فقه برنامه زندگی است و امام خود باوری را برای مردم به ارمغان اورد.
نماینده مجلس خبرگان رهبری با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا با رحلت امام همه چیز تمام می شود گفت: امروز جلوه های زیبای معنویت تدبیر نهراسیدن از دشمن همراهی با مردم در این کشور وجود دارد و همه این موارد در رهبر معظم انقلاب دیده می شود.
وی افزود: اگر کسی می خواهد راه امام راه حاکمیت اسلام و انقلاب امام بماند باید به سرچشمه رجوع کند و این سرچشمه رهبر معظم انقلاب است.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه پیشین امریکا گفت: امروز رهبر معظم انقلاب با یک سخنرانی تمام توطئه های دشمن که ماه ها روی ان برنامه ریزی کرده اند را خنثی می کند و این نشان از نگاه همه جانبه و بین المللی و درایت ایشان است که این ویژگی ها همانند حضرت امام خمینی در رهبر معظم انقلاب هم دیده می شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.