صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/10/29
 
 
تولید محیط پرورش سلول های بنیادین به همت محققان شیرازی

1397/03/21
محققان شیرازی موفق به تولید محیط کشت های سلولی برای پرورش سلول های بنیادین و کیت های استخراج دی اِن اِی برای شناسایی بیماری و اختلالات ژنتیکی شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، محققان یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری فارس، محیط کشت‌های سلولی مورد نیاز برخی مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی را تولید و روانه بازار می‌کند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: این محیط کشت‌های سلولی در پرورش سلول‌های بنیادی، تحقیقات مراکز پیوند اعضا و تشخیص بیماری‌های سلولی و ژنتیکی کاربرد دارد.
مهدی کارگر افزود: این محیط کشت‌های سلولی منبع مواد غذایی و محیط پایه برای پرورش و تکثیر سلول‌ها و بافت‌های انسانی و گیاهی محسوب می‌شوند.
وی گفت: محیط کشت سلولی از ترکیب انواع اسید آمینه، مواد معدنی، اسید‌های آلی و برخی ویتامین‌ها در حجم‌ها و غلظت‌های مختلف تولید می‌شود.
کارگر تولید کیت‌های استخراج DNA از بافت‌های انسانی وگیاهی را از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان برشمرد و گفت: این کیت‌ها در تشخیص بیماری‌ها و اختلالات ژنتیکی استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه محصولات زیست فناوری این شرکت در شرایطی کاملا استریل و در دمای استاندارد تولید می‌شود، افزود: این محصولات متناسب با نیاز مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی در حجم‌ها و غلظت‌های مختلف تولید و بسته بندی می‌شود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این محصولات از نظر کیفیت قابل رقابت با نمونه‌های خارجی ست، گفت: محیط‌های کشت سلولی و کیت‌های استخراج DNA تولیدی این شرکت با یک سوم قیمت نمونه‌های خارجی ساخته و به مراکز مصرف عرضه می‌شود.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.