صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/01/27
 
 
سامانه نظرسنجی تلفنی مرکز آذربایجان شرقی راه اندازی شد

1397/03/23
با انجام نظرسنجی از مردم تبریز درباره برنامه های معارفی و ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان ؛ سامانه نظرسنجی تلفنی مرکز آذربایجان شرقی راه اندازی شد.

سامانه نظرسنجی تلفنی با همت مدیر کل و معاون فنی مرکز آذربایجان شرقی در فضایی مناسب و با 11 کابین در این مرکز راه اندازی شده و اولین نظرسنجی تلفنی با موضوع برنامه های دینی و ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در آن با موفقیت اجرا شد.
در این نظرسنجی از اطلاعات روزآمد تلفن منازل شهر تبریز به تفکیک مناطق و خیابان های مختلف شهر با بیش از 750 هزار شماره تلفن استفاده شده و براساس تراکم جمعیت در مناطق مختلف شهر، 400 نفر به شیوه تصادفی سیستماتیک نمونه گیری شد. پرسشگران آموزش دیده و مجرب این مرکز طی دو نوبت صبح و بعد از ظهر، هر کدام با 40 نفر پرس و جو کرده و اطلاعات مربوطه را در نرم افزار spss ثبت کردند.
این اولین نظرسنجی تلفنی مرکز آذربایجان شرقی در سامانه مربوط به این کار بوده و پرسشنامه آن توسط پژوهشگران این مرکز طراحی شده است. براساس توافق به عمل آمده با معاونان سیما، صدا و خبر مقرر شده است طی یک ماه آینده دو نظرسنجی برای سیما، یک نظرسنجی برای صدا و یک نظرسنجی نیز برای واحد خبر انجام شود و هزینه نظرسنجی های آتی در برآوردهای برنامه ای هر برنامه و یا بخش خبری لحاظ شده و این کار بصورت مستمر در واحد پژوهش انجام شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.