صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/13
 
 
همایش تجلیل از سحرخوانان استان مازندران در نور

1397/03/24


نخستین همایش تجلیل از سحرخوانان استان مازندران در شهرستان نور برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران به مناسبت ‏تجلیل از سحرخوانان این استان در سالن فرهنگ شهر رویان گفت: هدف از برگزاری این همایش احیاء سنت سحرخوانی و تهیه بانک اطلاعات سحرخوانان مازندران است.
جاودانی افزود از 15 سحر‏خوان مازندران تجلیل شد که برخی از پیشکسوتان سخرخوانی به صورت سنتی در مساجد و نیز برخی از هنرمندان سحرخوان معروف استان هستند.
وی با اشاره به اینکه دو برنامه ویژه در جشن رمضان امسال برگزار شد گفت: یکی برگزاری جشنواره جلوه‌‏های آواز ایرانی است که در سلمانشهر برگزار شد و برنامه دیگر که برنامه خوب و اثرگذاری نیز است همایش تجلیل از ‏سحرخوانان یا سحرخوانی در مازندران است که با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ‏شهرستان نور برگزار شد.
جاودانی تصریح کرد در ماه مبارک رمضان امسال، در حال ‏برگزاری جشن رمضان در مازندران هستیم که در همه شهرها، موسسات قرآنی، کانون‌های فرهنگی و هنری ‏اجرای برنامه دارند از جمله نمایشگاه کتاب، علوم و قرآنی، نرم‌افزار، برگزاری جشنواره‌های کتابت وحی که ‏به صورت استانی در آمل برگزار شد و در شهرهای دیگر هم تقریبا با دعوت از هنرمندان خوشنویس هم‌جوار ‏در حال برگزاری است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.