صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/16
 
 
دیدار کارکنان دادگستری با نماینده ولی فقیه در استان کرمان مورخ 97/4/2

1397/04/03

همزمان با اغاز هفته قوه قضاییه نشستی با حضور نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمان با رئیس کل و شورای معاونا ن دادگستری استان در کرمان بر گزار شد
به گزارش خبر گزاری صداوسیما حجت الاسلام والمسلمین علیدادی نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به حجم بالای مراجعه مردم به محاکم قضایی استان و تشیل پرونده های متعدد در این محاکم تلاش دستگاههای فرهنگی را برای کاهش این مراجعات خواستار شد .
امام جمعه کرمان پژوهش محوری برای اتخاذ نقشه راه و استفاده از تجارب را برای کاهش روند دادرسی به پرونده های قضایی ضروری دانست و تصریح کرد :دستگاه قضایی استان با داشتن قضات برجسته و با تجربه تا کنون نقش ارزشمند خود را برای رسیدگی به پرونده های مختلف به نحو مطلوب ایفا کرده است .
رئیس کل داد گستری استان هم در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در مجموعه قضایی استان گفت داد گستری کل استان کرمان تا کنون تلاش کرده به پرونده های تشکیل شده در محاکم مختلف در کوتاهترین زمان رسیدگی کند .
اقای موحد از لزوم بازنگری در برخی قوانین از جمله معاملات /اسناد عادی و نظام حقوقی خبر داد و افزود :تو جه به بنیان خانواده و حفظ این بنیان نیز نیاز به بازنگری دارد .
رئیس کل داد گستری همچنین با ارائه امار ی از پرو نده های ارجاعی به داد گستری استان همکاری برای تامین فضای مورد نیاز برای ادارات دادگستری در شهرستانها را خواستار شد .


  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.