صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/25
 
 
دانشنامه ۲۰۰ جلدی همدان در دست تدوین است

1397/04/05
رئیس حوزه هنری استان همدان با بیان اینکه دانشنامه همدان در ۲۰۰ جلد در دست تدوین است، گفت: ۷۰ اثراز دانشنامه در حال تدوین و ۲۰ اثر در مرحله نهایی است.

سید محمدباقر حسینی‌سیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه دانشنامه همدان در 200 جلد در دست تدوین است، اظهار کرد: در ادامه روند تدوین دانشنامه نیز 70 اثر در حال تدوین و 20 اثر در مرحله نهایی است.

وی ادامه داد: دانشنامه استان همدان مجموعه‌ای است که با گردآوری و طبقه‌بندی اسناد، با زبانی ساده به شناخت و معرفی پیشینه و چهره فرهنگی، تاریخی و تمدنی استان همدان کمک می‌کند.

رئیس حوزه هنری استان همدان بیان کرد: هدف مجموعه دانشنامه استان همدان تدوین و ارائه پشتوانه و مرجعی علمی و پژوهشی برای توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی استان، جمع‌آوری و طبقه‌بندی اسناد در حوزه‌های یاد شده و تشکیل آرشیو و بانک اطلاعاتی برای موضوعات مختلف، تهیه مواد خام برای خلق آثار جدید فرهنگی و هنری و پیوند جوانان با گذشته تاریخی و فرهنگی خود و ... را دنبال می‌کند.

وی دانشنامه استان همدان را شامل 200 جلد در دو بخش دانست و گفت: این دانشنامه به سه دوره زمانی قبل از اسلام، دوران اسلامی و دوران معاصر، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌پردازد.

حسینی‌سیر اضافه کرد: دانشنامه مجموعه‌ای از مدخل‌ها و عناوین گوناگون است که گذشته‌ای را به تصویر می‌کشد و به معرفی مشاهیر منطقه، نقش تاریخی، اجتماعی و فرهنگی استان همدان می‌پردازد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.