صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/29
 
 
قرارداد فروش ماشین برداشت خرما در پارک فناوری هرمزگان امضا شد

1397/04/06
قرارداد فروش ماشین برداشت خرما در پارک فناوری هرمزگان امضا شد


قرارداد فروش ماشین برداشت خرما در پارک فناوری هرمزگان امضا شد

قرارداد فروش ماشین برداشت خرما تولید شده توسط یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، در مراسمی که با حضور رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، مدیرعامل شرکت آریا فراز نخل و خریدار بخش خصوصی، قرارداد فروش اولین ماشین برداشت خرمای تولید شده توسط فناور پارک هرمزگان امضا شد.

با امضای این قرارداد، فناور پارک هرمزگان برای اولین بار وارد فاز تولید انبوه این محصول شد تا علاوه بر درآمدزایی از این طریق زمینه را برای سهولت در برداشت خرما فراهم کند.

دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به امضای این قرارداد گفت: پارک هرمزگان در تلاش است تا در زمینه تولید محصولاتی که بخشی از مشکلات جامعه را مرتفع و کیفیت کار را افزایش می دهد، حمایت ویژه ای کند که تولید ماشین برداشت خرما یکی از این اقدامات است.

به گفته وی، با نزدیک شدن به تابستان و فصل برداشت خرما، وجود چنین دستگاه هایی بیشتر احساس می شود از این رو قرارداد فروش ماشین برداشت خرما در زمان بسیار خوبی صورت گرفت.

فتی افزود: برداشت خرما خطرات زیادی برای نخل داران هم به همراه دارد به همین دلیل لزوم ساخت دستگاه هایی که بتواند جلوی حوادث احتمالی را گرفته و کیفیت برداشت را افزایش دهد احساس شد که در این زمینه یکی از پزشکان متخصص که بیماران زیادی که بر اثر سقوط از نخل به وی مراجعه می کردند به فکر ساخت این دستگاه افتاد تا جلوی خسارات جانی را بگیرد.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، این دستگاه توسط دکتر رحیمی پزشک جراح و تیم اجرایی شرکت آریا فراز نخل ساخته شده که ایمنی بالا رفتن از نخل را افزایش داده است.

وی ابراز امیدواری کرد، کشاورزان هرمزگان با خرید این محصولات علاوه بر حمایت از تولید کنندگان هرمزگانی باعث ایمنی بیشتر کارگران و سرعت و کیفیت بیشتر برداشت محصولات خرما شوند.
پارک علم و فناوری هرمزگان

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.