صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/27
 
 
استفاده نخبگان خراسان شمالی از تسهیلات ملی اشتغال پایدار

1397/04/06
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی از اعطای تسهیلات اشتغال پایدار ملی به نخبگان استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مجید پورعیسی در نشست شورای بنیاد نخبگان استان اظهار داشت: میزبانی برنامه‌های مختلف موجب کسب تجربه، انتقال دانش فنی و معرفی این خطه به دیگر استان‌ها می‌شود بنابراین از پذیرش میزبانی برنامه‌های مختف با رعایت چارچوب مشخص و اعلام مسیر اجرایی استقبال می‌کنیم.

وی افزود: برای تامین اعتبار پروژه‌ها و طرح‌های نخبگان استان مسیرهای مختلفی وجود دارد. نخست آن که این طرح‌ها از سوی بنیاد نخبگان در نشست کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان برای تصویب، طرح موضوع شود و با رعایت چارچوب‌های مورد نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی این طرح‌ها در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مطرح شود.

معاون استاندار اشاره داشت: تسهیلات ارزان قیمت فراراونی در حوزه اشتغال وجود دارد که مهم ترین آن، منابع مالی طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری است که بسیاری از طرح‌های بنیاد نخبگان می‌توانند در زمره این طرح ملی تعریف شوند بنابراین از بنیاد می خواهیم با ایجاد تعامل با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای معرفی طرح ها و دریافت این تسهیلات اقدام کند.

پورعیسی تصریح کرد: به طور قطع، برخی از این طرح ها مستلزم تامین زیرساخت است که اعلام می کنم کمک های فنی اعتباری برای تامین زیرساخت های فناوری و نوآوری نیز وجود دارد.

وی تاکید کرد: از بنیاد علمی نخبگان استان می خواهم بیشتر از گذشته با دستگاه‌های اجرایی استان تعامل برقرار کنند٬ چرا که یکی از مزیت‌های این کار جلوگیری از موازی کاری در اجرای برخی از طرح‌ها است. هم چنین بنیاد نخبگان برای حل مشکلات احتمالی در مسیر اجرای طرح های سرمایه گذاری نخبگان، با ستاد خدمات سرمایه‌گذاری استان ارتباط برقرار کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی همچنین از آمادگی این استان برای میزبانی نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی و معاونت علمی و فناوری در تاریخ های 14 و 15 شهریور ماه امسال خبر داد.
بنا بر اعلام بنیاد علمی نخبگان استان در حال حاضر تعداد نخبگان و مستعدان برتر شناسایی شده استان 152 نفر است که از این تعداد 48 نفر زن و 104 نفر مرد هستند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.