صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/27
 
 
دانشگاه‌های خراسان شمالی فقط 4 درصد پژوهش محور هستند

1397/04/09
رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: دانشگاه‌های خراسان شمالی 96 درصد آموزشی و فقط چهار درصد پژوهش محورند که این انفعال به نوعی آسیب است.

دکتر علی اصغر پیله ور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از چالش ها در خراسان شمالی این است که دانشگاه ها به حوزه کارآفرینی وارد نمی شوند و خراسان شمالی برنامه راهبردی در حوزه آموزش عالی ندارد.

وی با بیان اینکه علم دانش بنیان در خراسان شمالی بسیار جوان و نوپا است، تصریح کرد: متاسفانه علیرغم تولیدات خوبی که در این حوزه وجود دارد، هنوز مردم به محصولات دانش بنیان اعتماد کافی ندارند.

دکتر پیله ور ارتباط هدفمند صنعت و دانشگاه ها را عامل شکوفایی حوزه کارآفرینی و حل معضل بیکاری دانست و یادآور شد: هنوز مجتمع های تولیدی و کارخانجات بزرگ این استان به محصولات تولید شده توسط پژوهشگران بنیاد نخبگان استان اعتماد ندارند.

وی اضافه کرد: برای نمونه جوان محصول تولید شده خود را به پتروشیمی می برد و با وجود هزینه های کمتر کالای اختراع شده توسط نخبه، اعتمادی نکرده و محصول دانش بنیان را نمی خرند.

وی خواستار تهیه سند برنامه آمایش علم و فناوری شد و افزود: استانداری خراسان شمالی باید به نهادهای ذیربط تکلیف کند که سند نظام نوآوری تدوین شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.