صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/27
 
 
۸۱۵ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری وجود دارد

1397/04/11
مدیرکل امور کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد نسخه‌های کتاب‌ها کتابخانه‌های استان از ۶۶۴ هزار و ۳۸۵ کتاب به ۸۱۵ هزار و ۶۰۰ کتاب افزایش یافت که ۲۲.۷۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، فرهاد خلیل‌مقدم شامگاه چهارشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به عملکرد این نهاد از سال 92 تا 96 اظهار داشت: در این مدت تعداد کتابخانه‌های عمومی استان از 38 باب به 52 باب افزایش یافت همچنین افزایش کتابداران را داشتیم که کتابداران استان از 72 نفر به 127 نفر افزایش یافته‌اند.

وی افزود: همچنین در این مدت تعداد عضویت افراد در کتابخانه‌ها از 24 هزار و 220 نفر به 37 هزار و 573 نفر عضر فعال افزایش یافته و تعداد نسخه‌های کتاب‌ها کتابخانه‌های استان از 664 هزار و 385 کتاب به 815 هزار و 600 کتاب افزایش یافت که 22.76 درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهم برنامه‌های کتابخانه‌ها با محور فرهنگ سازی بیان کرد: در این مدت برگزاری 478 مسابقه فرهنگی، 440 جلسه قصه‌گویی، 696 برنامه فرهنگی مذهبی، برپایی 446 نمایشگاه کتاب، 68جلسه رونمایی و نقد کتب و اجرای اولین دوره طرح ملی با هم بخوانیم را در مناطق روستایی و عشایر با هدف تقویت انگیزه مطالعه، برگزاری 698 نشست کتابخوان، ششمین و هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی برای کودکان، نوجوانان و جوانان و خانواده‌ها را داشته‌ایم.

خلیل‌مقدم با اشاره به اهم برنامه‌های تجهیز کتابخانه‌ها در این مدت خاطرنشان کرد: افتتاح 14 کتابخانه عمومی نهادی، شاداب سازی و تغییر و تعمیر 73 درصد کتابخانه‌ها، خرید تجهیزات گرامیشی برای 71 درصد کتابخانه‌ها، خرید تجهیزات سرمایشی برای 79 درصد کتابخانه‌ها، خرید تجهیزات روشنایی برای 63 درصد کتابخانه‌ها و ایزوگام 50 درصد کتابخانه‌ها از دیگر برنامه‌های اجرایی در امور کتابخانه‌ها بوده است.

وی با اشاره به طرح ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: در راستای اجرای این طرح باید کمیته‌ای در استان تشیل و برنامه‌های پیش‌بینی شده اجرا شود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.