صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/13
 
 
جشنواره کتابخوانی رضوی بسترساز حرکت به سوی مطالعه است

1397/04/16
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی بستر سازی مطلوب برای کتابخوانی است و باید در بین اقشار مختلف مردم، کارکنان و مسؤولان ترویج یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام محمود اصغری ظهر امروز در جریان بازدید از کتابخانه عمومی شهر سرعین اظهار کرد: همانطوری که امام علی (ع) در حدیثی کتاب را باغ و بوستان دانشمندان معرفی کردند شایسته است ما نیز به عنوان پیروان آن امام همام از این بوستان معرفت خوشه‌ای برچینیم و به معرفت و دانایی خود بیفزاییم.

وی افزود: برخلاف توسعه یافتگی مطالعه در فضای مجازی ما می‌توانیم علم را با نوشتن و مکتوب کردن تحت سیطره خود درآورده و بتوانیم برای نسل امروز و آینده از این آثار مکتوب گران سنگ بهترین بهره را ببریم.

امام جمعه سرعین از خانواده‌ها خواست، تا در این ایام فراغت فرزندان خود را برای حضور در کتابخانه‌ها ترغیب و تشویق کنند تا با همراهی خود نسبت به خواندن کتاب و اهتمام به مطالعه کوشا عمل کنند.

اصغری به اقدام پسندیده نهاد کتابخانه‌های عمومی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به شکل ملی اشاره کرد و گفت: این جشنواره خود بسترساز حرکت مطلوب مطالعه کتاب است که قطعا به ترویج و توسعه این امر کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: همه باید به دور از روزمرگی و گرفتاری‌های زندگی بخشی از ساعات خود را به مطالعه و خواندن کتاب‌های مفید اختصاص دهیم که در این زمینه شایسته است در ادارات و بین مسئولان امر مطالعه و خواندن کتاب ترویج یابد تا در سایه این اقدام مناسب بتوان آگاهی و دانایی این طیف از جامعه را ارتقا داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرعین افزود: باید از همه تریبون‌ها به ویژه تریبون نماز جمعه، نماز جماعت، مدارس و مجموعه‌های تربیتی و آموزشی و فرهنگی در مسیر آگاهی‌بخشی به مردم برای مطالعه مفید استفاده کنیم که جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در همین راستا و با رویکرد آشنایی بیشتربا سیره و سلوک امام هشتم برگزار می‌شود.
خبرگزاری فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.