صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/29
 
 
نکوداشت مقام ادبی ایرج اسدی در بوشهر برگزار شد

1397/04/17
شب شعر از نسل آفتاب با محوریت نکوداشت چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی "شادروان ایرج اسدی" در میان استقبال باشکوه شاعران، ادب دوستان، شاگردانش و اصحاب رسانه برگزار شد.

شب شعر از نسل آفتاب با محوریت نکوداشت چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی "شادروان ایرج اسدی" در میان استقبال باشکوه شاعران، ادب دوستان، شاگردانش و اصحاب رسانه و با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار خورموج، رییس مرکز بنیاد فرزانگان جهاندیده بوشهر و خانه شاعران استان در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد.
در این آیین معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر گفت: اسدی از نسل اول شعر امروز دیار ادب خیز دشتی، شاعری وارسته و معلمی پیراسته بود که در متن ادبیات و در حاشیه "خودش" می زیست.
آنیتا مظفری بیان داشت: بدون شک ایرج اسدی شاعر بزرگی بود و توانست شاگردان خوبی را تعلیم دهد که متاسفانه با فوت وی استان از داشتن یک فرهیخته محروم شد.
در بخش دیگر این آیین ضمن شعرخوانی توسط شاعران گران ارج ابوالقاسم ایرانی، مجید عابدی، اسکندر احمدنیا، سید محسن موسوی میرکلایی، خلیل شیخیانی، احمد منصوری، نوذر فولادی و اعظم چمکوری، دکلمه غزلی زیبا از شادروان ایرج اسدی توسط شاهرخ سروری و ایراد سخن در مورد شادروان از زبان شاعر، مدرس دانشگاه و پژوهشگر هم اقلیمی "رضا معتمد" از دیگر برنامه های شب شعر از نسل آفتاب بود.

در ادامه "مازیار اسدی" یادگار استاد نیز ضمن سپاس از برگزار کنندگان این مراسم ارزشمند، با بیان خاطره شعری از مرحوم عماد خراسانی توسط ابوی بزرگوار در لحظات واپسین عمر، علاوه بر تالم و تاثیر جمعیت حاضر موجب تشویق حاضرین شد.

پخش فیلم کوتاه مستند "غروب شبگیر" کاری از سیدکریم موسوی و حمید زارعی از هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی، شعر "برگردان انگلیسی" اثر شادروان منوچهر آتشی توسط حسین لطفی نیا تقدیم به روح شادروان ایرج اسدی و نیز حضور ارزشمند شاگردان و همسالان وی، از جلوه های خاص این برنامه بود.
در حاشیه این برنامه نیز از طرف "انجمن شعر و ادب بوشهر" از تلاش‌های صادقانه زنده یاد ایرج اسدی با حضور دو یادگار ایرج اسدی به نام‌های مازیار و علیرضا تجلیل به عمل آمد.
خبرگزاری فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.