صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/24
 
 
تولید مستند فاخر میرزا حسن عکاس باشی در شیراز

1397/04/20
تولید مستند داستانی «از روزگار رفته حکایت» در شیراز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس در مراسم آغاز تولید این مستند داستانی گفت: این مستند با بازسازی تاریخ سیاسی و اجتماعی شیراز، به روایت سال‌های مشروطه می‌پردازد.
سید تقی سهرابی با اشاره به نقش مهم «میرزاحسن عکاس باشی» در ثبت تاریخ مشروطه در شیراز، گفت: در این مستند داستانی سعی شده است روایت فرهیختگی انسان‌های این نسل را برای نسل بعد به تصویر کشید.
وی با بیان اینکه هنر مهم‌ترین ابزار بشر برای انتقال پیام به نسل‌های آینده است، افزود: در این میان هنر نمایش را می‌توان بی‌نظیرترین هنری دانست که خداوند به بشر عنایت کرده، چراکه به واسطه این هنر، هر جامعه‌ای می‌تواند داشته‌های خود را به نسل‌های بعد انتقال دهد و برای آن‌ها به یادگار بگذارد.
سهرابی گفت: چندی پیش از ساخت این مستند، مستند تاریخی دیگری با عنوان «نبرد ادسا» در صدا و سیمای فارس آغاز شد و در آینده نزدیک هم شاهد تولید مستند فاخر دیگری به همت این مرکز خواهیم بود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به تولید سریال فاخر خورشید‌های سه گانه و تلاش برای ساخت سریال امین ولایت (شاهچراغ) افزود: سریال خورشید‌های سه گانه در مرحله پیش تولید است و گروه‌های مختلف تحقیقی و پژوهشی در حال پیگیری موضوع هستند.
معاون سیمای مرکز فارس هم با اشاره به تولید مستند داستانی «از روزگار رفته حکایت»، از فعالیت ۵۰ هنرمند مطرح از فارس و کشور در این مستند خبر داد و گفت: این مستند چهار شخصیت اصلی دارد، و برای تولید آن تلاش کرده ایم از شخصیت‌های صاحب نام و طراز اول بازیگری استان و کشور استفاده کنیم.
رئوف با بیان اینکه این مستند در ۷۵ دقیقه تولید می‌شود، افزود: این مستند داستانی از پاییز امسال در شبکه‌های استانی و سراسری میهمان محافل گرم شهروندان خواهد بود.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.