صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/28
 
 
شیراز میزبان المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

1397/04/20
چهاردهمین المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور به میزبانی شیراز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: اعضای تیم‌های ملی دانشجویی در رشته‌های مختلف از نفرات برتر این المپیاد انتخاب خواهند شد.
غلامرضا رخشنده افزود: در این رقابت‌ها حدود چهار هزار و ۵۰۰ دانشجوی پسر و سه هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر از ۱۲۰ دانشگاه کشور به رقابت می‌پردازند.
وی تصریح کرد: دانشجویان دختر در ۱۱ رشته و پسران در ۱۴ رشته به رقابت خواهند پرداخت.
سرپرست چهاردهمین المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان کشور افزود: کاروان‌های ورزشی دانشجویان دختر ۲۷ تیر وارد شیراز می‌شوند و مراسم افتتاحیه رقابت‌های دختران ۲۹ تیر در دهکده المپیاد پردیس دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.
رخشنده رو افزود: تیم‌های ورزشی دانشجویان پسر نیز ۱۰ مرداد وارد شیراز می‌شوند و رقابت‌های آن‌ها ۱۲ مرداد ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما آغاز می‌شود.
وی، حضور دانشجویان سراسر کشور در شیراز را فرصتی مناسب برای معرفی فرهنگ، هنر و جاذبه‌های گردشگری شیراز و استان فارس برشمرد و گفت: علاوه بر مسابقات ورزشی، برای شرکت کنندگان در این المپیاد برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته شده است.
رخشنده رو افزود: ۱۵۰ دانشجوی پسر و ۱۱۲ دانشجوی دختر در قالب تیم دانشگاه شیراز در چهاردهمین المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور شرکت خواهند کرد.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.