صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/08/19
 
 
برگزاری همایش بررسی فرصتهاو تهدیدهای شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در کارگاه هنر سروش گیلان

1397/05/15

همایش « بررسی فرصتها و تهدید های شبکه های اجتماعی و فضای مجازی » با حضور معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی ، مدیرکل صدا و سیمای گیلان ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و برخی مسوولین، برنامه سازان و فعالین فضای مجازی در کارگاه هنر سروش برگزار شد .
مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای استان در ابتدای این همایش با اشاره به اینکه در حوزه سخت افزار ایالات متحده قدرت را به دست گرفته و بیشتر شرکتهای تولید کننده سخت افزار آمریکایی هستند گفت : زیر ساختهای سخت افزاری اکثر شرکتهای معتبر دنیا توسط کشوری هدایت و مدیریت می شود که در تقابل جدی با کشور ما است و ما ناگزیریم در حوزه محتوایی قوی عمل کنیم تا بتوانیم فرهنگ غنی اسلامی را نشر دهیم . وی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمنان برای ایران برنامه ریزی کرده اند و برای دهه فجر امسال نیز توطئه چینی کرده اند افزود: فضای مجازی پیاده نظام دشمنان شده و ما به عنوان رسانه و فعالان فضای مجازی باید هوشیار باشیم و با افزایش آگاهی خود فرصت را از آنان بگیریم و نگذاریم خواب آنها تعبیر شود .
دکتر خرم آبادی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی نیز با اشاره به اینکه این فضا به ابزاری برای هجمه دشمن علیه نظام تبدیل شده است گفت: نقض حریم خصوص افراد از سوی این شبکه ها جدی است . وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری که اهمیت انقلاب در فضای مجازی را به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی دانستند افزود: انقلاب فضای مجازی در همه ابعاد و عرصه ها بروز کرده و تاثیر گذار بوده و هر جامعه ای که کنترل و تسلط بیشتری در این فضا داشته باشد در زمینه تولید محتوا ، ذخیره سازی ،پردازش ، تحلیل و مدیریت اطلاعات موفق تر عمل می کنند .
خرم آبادی با اشاره به تهدیدها و مشکلات استفاده از فضای مجازی بر آموزش استفاده صحیح از این فضا و تبدیل آن به فرصت مناسب برای کشف ناشناخته ها و تکامل انسان بر لزوم تقویت شبکه های اجتماعی داخلی از سوی وزارت ارتباطات تاکید کرد و اظهار داشت : ورود به حریم شخصی افراد از سوی شبکه های مجازی بزرگترین ضربه به یک ملت است و با تقویت شبکه های داخلی و مقابله با فیلتر شکن ها این فرصت از دشمن گرفته خواهد شد .
در پایان این همایش هر یک از فعالان حوزه فضای مجازی سوالات خود را در این خصوص مطرح و دکتر خرم آبادی به آنها پاسخ داد .

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.