صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/02/25
 
 
بیش از 2 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره 'آگر' ارسال شد

1397/05/24
همدان- ایرنا- مدیر اجرایی شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان 'آگر' گفت: تاکنون 2 هزارو 356 اثر در سه بخش فیلم، عکس و فیلمنامه از 10 استان کشور به دبیرخانه جشنواره آگر ارسال شده است.

به گزارش ایرنا امید وفایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بخش فیلم 258 فیلم داستانی، 102 فیلم مستند، 31 اثر پویانمایی و 50 فیلم تجربی(تجربه گرا) به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
وی افزود: در بخش عکس یک هزارو هفت تک عکس و 475 مجموعه عکس و در بخش فیلمنامه 395 اثر در بخش آزاد و 38 اثر در بخش اقتباسی ارسال شده است.
رئیس انجمن سینمای جوانان ملایر بیان کرد: در حال حاضر این آثار در مرحله انتخاب است و اواخر مردادماه منتخبان در بخش های مختلف اعلام می شود.
وفایی با بیان اینکه داوران جشنواره آگر از داوران برجسته کشور و پیشکسوتان این عرصه هستند ادامه داد: تفاهم نامه برگزاری شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان میان فرمانداری ویژه ملایر و انجمن سینمای جوان ایران امضا شده است.
وی بیان کرد: تاکنون 80 درصد از اعتبارات این جشنواره تامین شده است و پیش بینی می شود بیش از 250 میهمان در این جشنواره حضور پیدا کنند.
وفایی 'مسعود جعفری جوزانی' کارگردان و نویسنده برجسته کشوری را یکی از مهمانان ویژه این جشنواره عنوان کرد و افزود: عکاسان، هنرمندان مطرح کشوری، داوران و 30 تن در بخش دانش افزایی از دیگر مهمانان این جشنواره هستند.
مدیر اجرایی جشنواره منطقه ای سینمای جوان 'آگر' با اشاره به تشکیل 11 کمیته زیرمجموعه جشنواره گفت: علاوه بر بخش های جنبی، بخش جنبی مبل و منبت نیز در این جشنواره پیش بینی شده است.
وفایی یادآور شد: انجمن سینمای جوانان در حیطه مبل و منبت نسبت به تولید فیلم های داستانی اقدام کرده است که بستری مناسب برای معرفی و شناساندن مبل و منبت ملایر در عرصه ملی و بین المللی است.
وی تاکید کرد: علاقه مندان می توانند در 2 بخش فیلم و عکس در حوزه مبل و منبت تا پنجم شهریور ماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
وفایی ضمن تقدیر از حمایت های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نسبت به جشنواره آگر بیان کرد: در این راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان تفاهم نامه ای را برای تولید فیلم در شهرستان های استان امضا کرد.
مدیر اجرایی جشنواره منطقه ای سینمای جوان آگر گفت: مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ملایر و سینما بهمن برای اجرای این جشنواره مهیا است و دبیرخانه جشنواره نیز به ساختمان سرای اهل قلم در میدان شهید جوکار منتقل شده است.
وفایی بیان کرد: 10 تیزر تبلیغاتی برای جشنواره آگر طراحی و ساخته شده است و در حال رایزنی برای پخش این تیزرها از شبکه استانی هستیم.
وی خواستار همراهی و کمک رسانه ها به عنوان بازوان توانمند برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره شد و افزود: تمبر یادبود این جشنواره همزمان با آغاز جشنواره رونمایی می شود و لوگو و پوستر جشنواره آگر نیز طراحی شده است.
به گزارش ایرنا، شصتمین جشنواره منطقه ای فیلم و عکس سینمای جوان از 15 تا 18 شهریورماه به مدت چهار روز در شهرستان ملایر برگزار می شود.
استان های همدان، هرمزگان، قم، مرکزی، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و خراسان جنوبی در این جشنواره حضور دارند.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.