صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/03/26
 
 
آغاز جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در اهواز

1397/06/11
سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شامگاه شنبه با اکران 2 فیلم در سینما بهمن اهواز آغاز شد.

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در حالی در اهواز با اجرای نمایش مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری و اجرای نمایش و موسیقی هنرمندان اهوازی برای کودکان آغاز شد که اعضای مراکز کانون و والدین آن‌ها میهمان ویژه‌ی و اختصاصی این برنامه بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین افتتاح این جشنواره گفت: به دنبال این هستیم تا رویدادهای مربوط به حوزه کودک و نوجوان را در استان افزایش دهیم.

وی با اشاره به این‌که تاکنون تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام گرفته است اما باز هم نیاز به فعالیت‌های بیشتری در این خصوص هستیم افزود: در همین راستا نهادهایی همچون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و شورای شهر می‌توانند در افزایش این رویدادها کمک‌رسان خوبی در این خصوص باشند.

جوروند با بسیار خرسندی از برگزاری جشنواره‌ی برای کودکان در اهواز ابراز امیدواری کرد این جشنواره موجبات خوشحالی کودکان اهوازی را فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نیازمند تعریف جشنواره‌ی و رویدادهای فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان خوزستانی هستیم و از همه مسئولان استانی می‌خواهیم که حوزه فرهنگ و هنر استان را حمایت کنند تا شاهد رویدادهای خوبی در این حوزه‌ها باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان نیز در این مراسم گفت: کانون تعامل نزدیکی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این جشنواره دارد به‌گونه‌ای که در طول برگزاری این رویداد کودکان و نوجوانان عضو مراکز کانون با هماهنگی‌های صورت گرفته میهمان ویژه‌ی این جشنواره هستند.

وحید کیانی افزود: همچنین کانون در حاشیه این جشنواره اقدام به برپایی کارگاه عروسک‌سازی کرده است که روز 13 شهریورماه ساعت 17:30 با حضور متخصصین مرکز تولید تئاتر کانون خوزستان در محل سینما بهمن اهواز برگزار خواهد شد.

در نخستین روز جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان 2 فیلم به نام‌های 'وای آمپول' با مدت زمان 85 دقیقه کاری از علی‌رضا محمودی و فیلم 'قهرمان کوچک' در مدت 86 دقیقه کاری از نیکولاس بری از بلژیک اکران شد.

بر اساس این گزارش در برگزاری این جشنواره علاوه بر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان و حوزه هنری استان نیز همکاری دارند.

در این جشنواره که از 10 شهریور به مدت پنج روز در سینما بهمن اهواز برپاست 10 فیلم کودک و نوجوان به نمایش در می‌آید.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.