صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/08/01
 
 
کتابخانه در برخون موجود است / کتابخوان نداریم

1397/06/27
هرچند در بسیاری از نقاط کشور شاهد مشکلاتی در زمینه کمبود کتاب و کمبود کتابخانه هستیم ولی در بردخون با وجود اینکه کتابخانه و منابع موجود است ولی مشکل کمبود کتابخوان است.

ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که به عنوان یکی از ضروریات و پیش‌نیازهای توسعه و پیشرفت در هر جامعه محسوب می‌شود.
بر توسعه زیرساخت‌ها و تامین منابع برای توسعه کتابخوانی تاکید بسیار زیادی صورت گرفته و در بسیاری از نقاط کشور نیز شاهد کمبودهایی در این زمینه هستیم که باید برای رفع این کمبودها تلاش زیادی صورت بگیرد.
در بردخون با تلاش های صورت گرفته فضای مناسبی برای کتابخوانی فراهم شده است و منابع مورد نیاز برای افراد با سلیقه‌های متفاوت نیز فراهم شده است و البته باید تلاش بیشتری نیز در این زمینه صورت گیرد ولی یکی از مشکلات کمبود کتابخوان است.
کمبود کتابخوان داریم
علی اخلاقی بخشدار بردخون در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کتابخانه و منابع داریم ولی مشکل کمبود کتابخوان است، گفت: کتابخانه فضای مناسبی برای افزایش فهم و آگاهی و علم آموزی است که باید با تشویق، ترغیب و گسترش فعالیت ها توجه مردم را به علم و معرفت افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه فضای کتابخانه‌ای در دسترس است، افزود: با همکاری و مشارکت نهادها و ادارات فرهنگی و تأثیرگذار توجه به خواسته های افراد کتابخوان را بیشتر کنیم و کتاب را به درون خانواده ها ببریم.
اخلاقی اضافه کرد: انقلاب اسلامی انقلابی فرهنگی بود و کتاب زیربنای آگاهی است پس تلاش خود را بر افزایش کتابخوان قرار دهیم زیرا آگاهی سطح فرهنگی جامعه را بیشتر می کند.
بخشدار بردخون خواستار تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز و حامی کتاب شد و گفت: اختصاص نیم درصد عوارض شهرداری ها باعث تقویت فعالیت ها و گسترش برنامه های فرهنگی می شود که ضرورت دارد شهرداری بردخون نیز سهم خود را به کتابخانه عمومی پرداخت کند.
وی ابراز داشت: ایجاد تسهیلات برای مردم ضروری است و احداث کتابخانه عمومی در روستای شهنیا با جمعیت مناسب و همجواری با چند روستای دیگر موجب افزایش مطالعه در بین مردم می شود که امیدواریم با توجه به پیشینه قبلی زمینه ساخت کتابخانه روستایی در شهنیاء فراهم شود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بردخون بر حضور همه اقشار بویژه بانوان در فعالیت های کتابخوانی تأکید کرد و از تلاش ها و فعالیت های انجام شده در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی در منطقه تقدیر کرد.
خبرگزاری مهر

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.