صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
قزوین میزبان نشست تخصصی فعالان گردشگری الکترونیک کشور

1397/07/08
قزوین برای نخستین بار میزبان فعالان گردشگری الکترونیک کشور خواهد بود.

این نشست به مناسبت روز جهانی جهانگردی برگزار می‌شود.قزوین میزبان نشست تخصصی فعالان گردشگری الکترونیک کشور
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به نقش گردشگری الکترونیک در توسعه پایدار گفت: گردشگری الکترونیک به عنوان زیرشاخه‎ای از صنعت نوپای گردشگری، روشی نو در معرفی جاذبه‎هاست که در کشور ما علیرغم ظرفیت‎های فراوان، مورد توجه قرار نگرفته است.
محمدعلی حضرتی افزود: امروز در رابطه با نقاط گردشگری ایران، نحوه سفر به این اماکن، رزرو هتل، پرداخت هزینه‌ها و… از طریق اینترنت، شناخت و اطلاعات کمی وجود دارد.
او گردشگری الکترونیک را موتور محرک صنعت گردشگری خواند و اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود در ایران فرصتی ویژه برای توسعه گردشگری در جهان است که باید از طریق استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، موجب رونق گردشگری، ایجاد اشتغال و درآمدزایی شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: امسال به بهانه شعار سازمان جهانی گردشگری با رویکرد گذار از بازاریابی و تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیک، در ”نشست تخصصی فعالان گردشگری کشور”، به موضوعاتی همچون روش‌های پرداخت الکترونیک، استفاده از ظرفیت پول الکترونیکی و روش‌های نوین بازاریابی الکترونیک پرداخته می‌شود.
حضرتی یادآور شد: گردشگری الکترونیک در دنیا موفقیت‌های چشمگیری داشته و فرصت‌هایی که گردشگری الکترونیک در اختیار گردشگران دنیای واقعی قرار داده باعث شده تا شمار متقاضیان توریسم مجازی و استفاده از این خدمات روز به روز افزایش یابد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.