صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/03/20
 
 
قم | رونمایی از سه نرم افزار جدید اسلامی در قم

1397/07/14

سه نرم افزار جدید اسلامی تحت عنوان،فضایل اهل بیت در منابع اهل سنت، تاریخ تشیع و نور الولایه ۲ با موضوع امامت و ولایت، با حضور آیت الله اراکی،دبيرکل مجمع تقريب مذاهب اسلامی در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی رونمایی شد.

در این مراسم، آيت الله اراکی، دبيرکل مجمع تقريب مذاهب اسلامی گفت: دستاورد جديد اين مرکز تحقيقاتی بهترين فرصت برای مطالعه محققان و پژوهشگران مراکز علمی و حوزوی است که می تواند منجر به تاليف و تدوين کتب و مقالات مختلف در حوزه ولايت و امامت باشد.

نماينده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروزه شاهد نبرد هويت سازی بين دو هويت اسلام و شيطان هستيم که توليد نرم افزار و پاسخ به پرسش های نهان و آشکار نسل امروز منجر به مغلوب شدن هويت شيطانی شود که در اين راستا اين مرکز بايد اقدامات جدی انجام دهد.

حجت الاسلام شهرياری رئيس مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامی نور هم گفت: روز آمد شدن اطلاعات در متون قديم و سنتی يکی از اهداف تاليف اين سه نرم افزار بوده و در تلاشيم با بومی سازی اين اطلاعات علاوه بر محققان و پژوهشگران و دانشجويان و طلاب اين منابع در دسترس عموم مردم در سراسر دنيا با زبان های مختلف باشد.

مدير گروه حديث مرکز تحقيقاتی هم در خصوص ويژگي هاي اين سه نرم افزار گفت: نرم افزار کتابخانه ای نورالولايه2 شامل555 عنوان و 1122جلد کتاب در حوزه تخصصی ولايت و امامت است که شامل موضوعاتی چون کلام شيعی، مبانی و ادله ی امامت و روايي نقد و پاسخ به شبهات است.

حجت الاسلام بهرامي نرم افزار تاريخ تشيع را به عنوان نرم افزار کتابخانه ای و دانشنامه ای معرفی کرد و افزود: در اين نرم افزار بيش از 400جلد کتاب تاريخي و به وِيژه تاليف دوران معاصر گنجانده شده و محققان می توانند علاوه بر کتاب ها از دانشنامه نگارخانه و نقشه تاريخی مختلف بهره مند شدند.

وی سومين نرم افزار را نرم افزار فضايل اهل بيت در منابع اهل سنت معرفی کرد و گفت: ايده تا توليد اين نرم افزار 7سال زمان برد و محققان و پژوهشگران جهان اسلام می توانند از 30نمايندگی و 600بانک اطلاعاتی اين مرکز تحقيقاتی در سراسر دنيا اين نرم افزارها را تهيه کنند.
مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.